• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Grupa ECA na plusie po 9 miesiącach

Gracze poznali już jednostkowe i skonsolidowane rezultaty ECA S.A. Pomimo straty w trzecim kwartale, bieżący rok dla Grupy zamknął się na plusie.

Na początku odnotujmy, że Grupę ECA tworzą ECA S.A., Auxilium Audyt Sp. z o.o. Sp. k., ECA Seredyński i Wspólnicy Sp. k., ECA Wójciak i Wspólnicy Sp. z o.o. Sp.K., ECA Szkolenia Sp. z o.o., ECA Outsourcing Sp. z o.o. W okresie lipiec – wrzesień skonsolidowany przychód sięgnął 1,64 mln zł wobec 1,7 mln zł rok wcześniej. Podobnie jak w tamtym okresie, tym razem również poniesiono straty, z tym, że były one niże. Strata na sprzedaży spadła z 801 do 568 tys. zł, na działalności operacyjnej z 668 do 560 tys. zł, a w ujęciu netto z -658 do 324 tys. zł.

Ciekawie prezentuje się ujęcie narastające. Tutaj Grupa wykazała przychód rzędu 7,2 mln zł (spadek o około jedną czwartą r/r) i wynik na sprzedaży na poziomie -19 tys. zł. Ta druga wartość była znacznie niższa niż rok wcześniej. Wówczas bowiem widniała tam kwota ponad 785 tys. zł. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku działalności operacyjnej, gdzie wynik stopniał z 871 tys. do -16 tys. zł. Wynik netto został jednak uratowany przez wysokie przychody finansowe (wyniosły one ponad 680 tys. zł), przy relatywnie niewielkich kosztach. Dzięki temu Emitent wykazał finalnie 709 tys. zł narastającego zysku netto w porównaniu do 782 tys. zł dwanaście miesięcy wcześniej.

Jednostkowo ECA S.A. w trzecim kwartale zanotowała 179 tys. zł straty operacyjnej i 61 tys. zł zysku netto. W całym bieżącym roku wygenerowała już 1 mln zł obrotów, 630 tys. zł straty na poziomie operacyjnym i wynik netto w kwocie 357 tys. zł.

Zarząd zwrócił uwagę, że na wyniki „pewien wpływ” miały koszty związane z odpłatnym zakazem konkurencji, a także wycena papierów wartościowych w portfelu Spółki. Spadek obrotów to z kolei pochodna zakończenia współpracy w kwestii prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Władze stwierdzają, że działalność Grupy cechuje sezonowość, która tyczy się przede wszystkim usług doradczych i audytorskich. Największe obroty występują w pierwszym i drugim kwartale, z racji na przypadający na ten okres czas badań sprawozdań finansowych. Zarząd poinformował również o występującym na rynku usług audytorskich zjawisku cen dumpingowych, które również rzutowało na marżowość działalności.

Jacek Jarosz

Gorące tematy

Debiut Creotech ...
We wtorek 12 października br. do grona ...
Reakto planuje debiut na ...
Reakto przekroczyła próg minimalny 1,5 mln ...
The Dust pozyskał 4,2 ...
Spółka The Dust S.A. dokonała przydziału ...
Scope Fluidics ...
Spółka Bacteromic wchodząca w skład Grupy ...
Infoscan przystępuje do ...
Infoscan S.A. zamierza rozszerzyć swoją ...
BioMaxima S.A. ...
BioMaxima S.A. zarejestrowała w Urzędzie ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.