• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

ECA nadal zyskowna

Notowana na NewConnect ECA S.A. przekazała swój raport, w którym podsumowała listopad tego roku. Co ważne, Grupa nadal znajduje się na plusie.

Grupę ECA S.A. tworzy ECA S.A., Auxilium Audyt Sp. z o.o. Sp.k., ECA Seredyński i Wspólnicy Sp. k., ECA Wójciak i Wspólnicy Sp. z o.o. Sp.k., ECA Szkolenia Sp. z o.o. oraz ECA Outsourcing Sp. z o.o. Emitent posiada też udziały w Kancelarii Biegłych Rewidentów „Auxilium” Sp. z o.o. i w Auxilium – Archeo Kancelaria Archiwizacyjna Sp. z o.o., ale podmioty te nie są jednostkami zależnymi (tworzą sieć).

W ostatnio przekazanym raporcie okresowym, obejmującym trzeci kwartał tego roku, Grupa wykazała, co prawda, stratę w samym okresie lipca, sierpnia i września, ale narastająco sytuacja prezentowała się nieco lepiej. Od stycznia do końca września skonsolidowany obrót sięgnął 7,2 mln zł, a wynik na sprzedaży wyniósł -19 tys. zł. Na poziomie netto Grupa zarobiła jednak już ponad 709 tys. zł (głównie dzięki wycenie papierów wartościowych w portfelu). Rok wcześniej wyniki prezentowały się jednak lepiej. Obrót sięgnął 9,54 mln zł, a sprzedaż przyniosła 785 tys. zł zysku. Na poziomie netto Grupa miała 782 tys. zł zysku.

Teraz Emitent opublikowałi raport za okres samego listopada. Jak dowiadujemy się z przekazanego dokumentu, w otoczeniu rynkowym Spółki nie nastąpiły istotne wydarzenia. Zarząd zwrócił jednak uwagę na ogólny spadek koniunktury w branży oraz na trudną sytuację w segmencie usług audytorskich związana ze spadkiem cen m.in. w wyniku konkurencji oraz zjawiskiem cen dumpingowych. Odpowiedzią na te zagrożenia ma być przede wszystkim oferowanie klientom kompleksowej oferty.

ECA uchyliła również rąbka tajemnicy odnośnie swych wyników finansowych. Po jedenastu miesiącach tego roku Grupa miała obrót na poziomie 8,3 mln zł i zysk netto w kwocie 311 tys. zł. Sam miesiąc był jednak deficytowy – skonsolidowane przychody wyniosły 604 tys. zł, a strata netto wyniosła 203 tys. zł.

Głównym źródłem obrotów były usługi audytorskie, choć jak komentuje zarząd, działalność Grupy poddana jest również czynnikom sezonowym. Największe przychody odnotowywane są w pierwszym i drugim kwartale, z uwagi na zlecenia badań sprawozdań finansowych. Sam listopad to „okres poza głównym sezonem przychodów”.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.