• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

ECA nieco pogłębiła stratę

Zarząd ECA S.A. poinformował, że w samym październiku tego roku Grupa zanotowała 321 tys. zł straty netto. To rezultat o 126 tys. zł niższy niż dwanaście miesięcy wcześniej.

Skonsolidowane obroty Grupy w październiku podliczono na 358 tys. zł, co nie pokryło jednak kosztów i przełożyło się na 321 tys. zł straty netto. To także większa strata niż jeszcze przed dwunastoma miesiącami, kiedy było to około -195 tys. zł (wówczas obrót wyniósł 481 tys. zł).

Jak podaje Spółka, skumulowany przychód z dziesięciu miesięcy tego roku to już 7,3 mln zł, przy stracie netto rzędu 267 tys. zł. Oznacza to zatem, że w porównaniu do stanu sprzed dwunastu miesięcy obrót zmalał o około 400 tys. zł, a wraz z nim istotnie pogorszył się wynik netto – wówczas Grupa miała bowiem 514 tys. zł nadwyżki.

Zarząd tłumaczy, że taki stan rzeczy to przede wszystkim pochodna ujemnej wyceny posiadanych papierów wartościowych, a także wypłacanego odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji. Dodaje, że skumulowany wynik na sprzedaży w okresie styczeń – październik to 200 tys. zł w porównaniu do 60 tys. zł straty rok wcześniej. Takie, a nie inne rezultaty, to również pochodna tego, że październik to kolejny miesiąc pomiędzy sezonami przeglądów sprawozdań finansowych, więc główny obszar działalności (usługi audytorskie) wygenerowały niższe przychody. Jak czytamy w raporcie, dostrzegalny jest również spadek sprzedaży w segmencie usług doradztwa podatkowego w porównaniu do stanu sprzed roku.

 

Po trzech kwartałach tego roku ECA miała 6,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (poprzednio 7,2 mln zł), a także 286 tys. zł zysku operacyjnego i 54 tys. zł zarobku netto. Dla porównania, rok wcześniej wynik operacyjny był ujemny i wyniósł -16 tys. zł, ale na poziomie netto widniało już 709 tys. zł dodatniego rezultatu, co było pochodną 680 tys. zł przychodów finansowych.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.