• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Niezależny, prywatny operator

SferaNET S.A. – to nazwa kolejnego podmiotu, którego papiery wkrótce pojawią się na rynku NewConnect. W ostatniej uchwale zarząd GPW wyraził zgodę na wprowadzenie go do obrotu.

SferaNET to niezależny, prywatny operator telekomunikacyjny. Znajduje się w posiadaniu niezbędnych zezwoleń na zakładanie i używanie sieci telekomunikacyjnych. Jak podano w Dokumencie Informacyjnym, celem biznesowym Spółki jest dostarczanie usług szerokopasmowej transmisji danych, przede wszystkim dostępu do sieci Internet.

Główny obszar funkcjonowania Emitenta to województwo śląskie i małopolskie. Nie oznacza to, że Spółka nie działa na innych obszarach, ale tam świadczy swe usługi w oparciu o infrastrukturę teletechniczną, która należy do innych operatorów.

Istotny element rynkowej pozycji przedsiębiorstwa to uzyskana rezerwacja w paśmie licencjonowanym. Chodzi o cztery dupleksowe kanały radiowe o szerokości 7Mhz każdy, które wykorzystane są w obszarze Żywca, Bielska – Białej, Czechowic-Dziedzic, Żor, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia Zdroju, Cieszyna, Wadowic i Kęt.

W trakcie rozwoju, Spółka skoncentrowała swoją ofertę przede wszystkim na świadczeniu usług dostępowych do Internetu szerokopasmowego, telefonii oraz kolokacji – zarówno dla osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Emitent działa w oparciu o WiMax (wysokiej jakości łącza radiowe z pełną gwarancją), technologię światłowodową oraz systemy dostępowe typu punkt – punkt (technologia ta znajduje swe zastosowanie tam, gdzie nie ma możliwości budowy kanalizacji teletechnicznej lub jest to ekonomicznie nieuzasadnione).

 

Przed debiutem Spółka przeprowadziła ofertę prywatną od 300 tys. do 1 mln akcji serii B, o nominale 1 zł każda. Finalnie 14 podmiotów objęło 500 tys. sztuk papierów za łączną cenę emisyjną na poziomie 500 tys. zł. Łączne koszty emisji wyniosły przy tym nieco ponad 33 tys. zł.

 

Strategia rozwoju

W przeciągu najbliższych kilku lat, SferaNET planuje m.in. rozwój pod kątem obsługi klienta biznesowego i wprowadzenie rozwiązań dedykowanych bezpośrednio dla klientów indywidualnych. Chodzi głównie o te miejsca, gdzie poprzez infrastrukturę światłowodową zostanie wprowadzona usługa „triple play”. Obecnie Emitent jest także w trakcie budowy magistrali światłowodowej w kierunku miasta Żywiec. Rozbudowa ma pozwolić na poszerzenie rynków zbytu o siedem kolejnych miejscowości.

 

W 2013 roku Emitent zanotował 2 mln zł przychodów ze sprzedaży, a także 244 tys. zł zysku operacyjnego i zarobek netto w kwocie 108 tys. zł. W samym pierwszym kwartale tego roku w sprawozdaniu wykazano już obrót rzędu 533 tys. zł (wzrost o 35 proc. r/r), a także 153 tys. zł zarobku operacyjnego i wynik netto w kwocie 132 tys. zł. Dla porównania, dwanaście miesięcy wcześniej wynik EBIT wyniósł 90 tys. zł, a zysk netto wyliczono na 54 tys. zł.

Do obrotu wprowadzono:

- 2.000.000 akcji serii A,

- 500.000 akcji serii B.

Wszystkie o nominale 1 zł każda.

 

Zadania Autoryzowanego Doradcy pełni Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A.

Jacek Jarosz

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.