• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Cosma Cannabis coraz bliżej debiutu na NewConnect

Cosma Cannabis Sp. z o.o. podpisała z notowaną na NewConnect spółką Cosma Group S.A. plan połączenia, tym samym rozpoczynając ostatni etap w drodze do notowań na rynku NewConnect.

Cosma Cannabis została stworzona w odpowiedzi na potrzeby rynku konopnych produktów farmaceutycznych, suplementów diety oraz medycznej marihuany. Tworzy ją multidyscyplinarny zespół specjalistów o uzupełniających się kompetencjach biznesowych. Spółka zajmuje się dystrybucją produktów na rynku polskim oraz europejskim w kanałach: aptecznym i farmaceutycznym, specjalistycznych sklepów zielarskich, punktów ze zdrową żywnością i oczywiście e-commerce. Cosma Cannabis prowadzi dystrybucję suplementów diety oraz wprowadza na rynek innowacyjne i atrakcyjne dla konsumentów własne linie produktów konopnych bogatych w popularne substancje, tj. CBG, CBD, witaminy oraz suplementy diety, cieszących się ogromnym zainteresowaniem. Po połączeniu z Cosma Group dotychczasowa działalność Spółki zostanie rozszerzona o wprowadzenie na rynek produktów z kategorii „consumer health” oraz surowców farmaceutycznych.

Spółka przejmowana została wyceniona, dla celów połączenia, na 64,5 mln zł. Połączenie nastąpi w drodze tzw. odwrotnego przejęcia, co oznacza, że cały majątek Cosma Cannabis zostanie przeniesiony na spółkę przejmującą czyli Cosma Group. W zamian, dotychczasowym udziałowcom spółki przejmowanej, zostaną wydane nowe akcje Cosma Group w liczbie 73 442 szt. za jeden udział. Łącznie zostanie wyemitowanych 44 799 620 nowych akcji, które mają zostać wprowadzone do obrotu na rynku NewConnect. Dotychczasowi akcjonariusze Cosma Group będą posiadali łącznie 9,86% akcji w spółce po połączeniu.

Podpisanie planu połączenia, zgodnie z założeniami przewidzianymi w zawartym w ubiegłym roku porozumieniu Term-Sheet, stanowi otwarcie ostatniego etapu w drodze do odwrotnego przejęcia. Cosma Group po połączeniu z Cosma Cannabis będzie prowadzić działalność w branży konopnej. Jest to rynek, który oceniamy jako bardzo perspektywiczny, a co za tym idzie spodziewamy się wymiernych korzyści z działania w tej branży – wskazał Łukasz Górski, prezes Cosma Group.

Jednocześnie główni akcjonariusze Cosma Group: Artur Grórski, January Ciszewski i Imperio ASI S.A. oraz dotychczasowi kluczowi udziałowcy Cosma Cannabis, podpisali umowę, w której zobowiązali się w dobrej wierze działać na rzecz połączenia spółek oraz ustalili dodatkowe zobowiązania stron m.in. okresy 12 i 18 miesięcznych okresów lock-up w których nie będą dokonywać zbycia i obciążania akcji spółki po połączeniu. Uzgodniono wdrożenie programu motywacyjnego dla managementu i kluczowej kadry spółki opartego na akcjach, którego realizacja została uzależniona od spełnienia przez spółkę założonych kluczowych składników efektywności (KPI) w latach 2023-2025. Strony zobowiązały się także do działania na rzecz pozyskania przez spółkę kolejnych środków finansowych w wysokości 7.2 mln zł. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony m.in. na skalowanie sprzedaży, rozwój nowych produktów oraz rejestrację surowców farmaceutycznych.

Wejście do notowań na NewConnect oraz planowane pozyskanie dodatkowego finansowania dłużnego, z możliwością jego spłaty przez konwersję na akcje spółki po połączeniu, pozwoli nam na intensyfikację działalności rozwojowej, w szczególności w zakresie produktów z kategorii „consumer health” i surowców farmaceutycznych, a dzięki temu na osiągnięcie założonych KPI – powiedział Łukasz Kręski, wiceprezes Cosma Cannabis.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.