• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

The Dust pozyskał 4,2 mln zł brutto na rozbudowę I, the Inquisitor

Spółka The Dust S.A. dokonała przydziału 300 tys. emitowanych akcji Serii F. Inwestorom Indywidualnym zostało przydzielonych 199 tys. akcji, a Inwestorom Instytucjonalnym 101 tys. akcji. Cena emisyjna akcji Serii F została ustalona w drodze budowy Księgi Popytu na poziomie 14 zł.

Popyt zgłoszony przez inwestorów w procesie budowania Księgi Popytu przewyższył liczbę akcji oferowanych przez Spółkę o ponad 20%. Pozyskane z emisji środki pozwolą w pełni rozwinąć tytuł I, the Inquisitor, co było głównym celem i przesłanką do przeprowadzenia oferty publicznej nowych akcji. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w procesie oferty publicznej była IPOPEMA Securities S.A.

Oferta publiczna akcji serii F była bezpośrednio związana ze wzrostem budżetu produkcyjnego I, The Inquisitor, czyli flagowego tytułu studia. Inwestorzy zainteresowani nabyciem akcji mogli składać deklaracje nabycia akcji w terminie 27 maja – 09 czerwca w ramach procesu budowy księgi popytu. 10 czerwca miało miejsce ustalenie ostatecznej ceny emisyjnej na poziomie 14 zł. W dniach 11-15 czerwca odbyło się natomiast wystosowanie zaproszeń do inwestorów biorących udział w budowie Księgi Popytu do złożenia zapisów oraz przyjęcie zapisów na Oferowane Akcje.

- Zainteresowanie ofertą publiczną okazało się na tyle wysokie, że pozwoliło w pełni pokryć 300 tys. oferowanych akcji. Bardzo cieszymy się, że inwestorzy dostrzegają potencjał naszej gry. Zamierzamy niezwłocznie przystąpić do zarejestrowania nowej emisji akcji w KRS oraz wprowadzenia Akcji Serii F oraz wcześniej Praw do Akcji do obrotu na New Connect. O postępach w procesie będziemy informować na bieżąco oficjalnymi kanałami komunikacji – informuje Jakub Wolff, CEO The Dust. 

Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na wsparcie produkcji oraz marketingu gry. Spółka planuje przeznaczyć 3 mln zł na rozwój gry, w tym zwiększenie zatrudnienia w zespole deweloperskim oraz w dziale marketingu, zwiększenie liczby wersji językowych gry do 11, a także rozszerzenie fabuły oraz długości rozgrywki. Pozostałe środki zebrane w ramach oferty pokryją w części koszty rozwoju działu Quallity Assurance, działań marketingowych oraz działalności wydawniczej.

- Pozyskane środki pozwolą nam jeszcze bardziej rozbudować I, the Inquisitor, aby dostarczyć graczom produkcję mogącą konkurować z najlepszymi growymi adaptacjami literatury fantasy. Kontynuujemy prace nad wersją alpha oraz prowadzimy rozmowy z potencjalnymi wydawcami. Pozyskanie środków na rozbudowę tytułu powinno również wzmocnić naszą pozycję negocjacyjną w rozmowach, a dołączenie inwestorów instytucjonalnych działać stabilizująco na kurs akcji – dodaje Jakub Wolff. 

W I, the Inquisitor gracze pokierują słynnym bohaterem serii książek o Inkwizytorze, Mordimerem Madderdinem. Do ich dyspozycji zostanie oddanych pięć dzielnic w miasteczku Koenigstein, zróżnicowanych pod względem architektury, klimatu i zamieszkujących je osób, a także Nieświat, miejsce do którego bohater będzie mógł się przenosić w celu poszukiwania odpowiedzi w związku z prowadzonym śledztwem. Tytuł będzie grą przygodową z elementami akcji w kategorii Indie Premium.

I, the Inquisitor jest największym i najważniejszym projektem w historii firmy. The Dust realizuje go od 2019 roku, kiedy to spółka zawarła umowę nabycia od pana Jacka Piekary autorskich praw majątkowych do znanego „Cyklu Inkwizytorskiego”. Zakończenie produkcji gry planowane jest na koniec 2022 roku.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.