• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Problemy ECA Auxilium

Pieniądze

W 2011 roku Grupa ECA Auxilium S.A. uzyskała 992 tys. zł zysku netto, z czego 192 tys. zł przypadło na sam czwarty kwartał. W tym roku wyniki okazały się znacznie słabsze. Co było tego przyczyną?

W ostatnim trymestrze 2012 roku skonsolidowana strata netto przekroczyła 1 mln zł i zniwelowała dodatni rezultat z poprzednich okresów, w efekcie czego od stycznia do grudnia Grupa zanotowała 286 tys. zł ujemnego wyniku netto.

Tydzień temu Spółka poinformowała o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia na 18 kwietnia br. Najważniejszym punktem wydaje się być uzupełnienie składu rady nadzorczej, bo 13 marca tego roku z członkostwa w jej szeregach zrezygnował Sławomir Jarosz.

Znacznie ciekawiej zrobiło się wczoraj. Pentad Investments S.A. i PowerPlus Pentad Investments S.A. SKA, reprezentujący łącznie powyżej 5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, zażądały wprowadzenia do porządku obrad trzech spraw, z których jedna dotyczyła informacji zarządu na temat realizacji strategii przyjętej w 2012 roku. Wcześniej Spółka informowała, że jej głównymi celami strategicznymi będzie wejście z usługami na rynki zagraniczne Unii Europejskiej, powołanie jednostki edukacyjnej, z roboczą nazwą „Szkoła Wyższa Rachunkowości i Podatków”, powstanie spółki księgowej w oparciu o rozwiązania informatyczne i jej debiut na NewConnect oraz przejście Grupy na rynek regulowany GPW. Akcjonariusze żądają również informacji władz na temat oceny ekonomicznych efektów połączenia ówczesnego Auxilium z Grupą ECA oraz konsekwencji realizacji ugody z 8 sierpnia ubiegłego roku (pomiędzy Zofią Podhorodecką, Grzegorzem Gorczycą, Tadeuszem Rejdakiem a Romanem Seredyńskim, ECA Auxilium S.A. reprezentowanym przez Romana Seredyńskiego, prezesa zarządu oraz Pawła Wójciaka, członka zarządu Spółki, Pawłem Wójciakiem, RS Holding Sp. z o.o. oraz Sławomirem Jaroszem).

Decyzję Pentad Investments S.A. i PowerPlus Pentad Investments S.A. SKA tłumaczy fakt, iż w pierwszej połowie 2012 roku Spółka wygenerowała dodatni wynik finansowy, a następnie w kolejnych dwóch kwartałach poniosła stratę (która w ujęciu narastającym przekroczyła 285 tys. zł). W trakcie roku zarząd informował o narastającym konflikcie pomiędzy przedstawicielami grupy ECA a „starą Auxilium” oraz o potrzebie zmiany modelu biznesowego i restrukturyzacji Spółki. Właśnie w obliczu znacznego pogorszenia (w dokumencie użyto słowa „niespotykanego w historii Spółki) wyników istnieje „potrzeba odbycia dyskusji” na temat wymienionych kwestii.

Zagadnienia te zostały dołączone do projektu uchwał.

Jacek Jarosz

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.