• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Sytuacja rynkowa wciąż niełatwa

Tylko w lutym tego roku Grupa ECA S.A. wypracowała niemal 840 tys. zł przychodów ze sprzedaży. Czy był to dla niej udany okres?

Ważnym wydarzeniem minionego miesiąca dla Spółki był m.in. wynik rankingu firm audytorskich w jednej z gazet. Co ważne, w nim Grupa ECA zajęła najniższe miejsce podium, z kolei dwa miejsca niżej uplasowała się ECA Seredeńyski i Wspólnicy Sp.K., a 12. lokata przypadła Auxilium Audyt Sp. z o.o., czyli innym podmiotom z Grupy.

Pomimo tego, zarząd Spółki ocenia, że sytuacja na rynku usług audytorskich nadal jest dość trudna, głównie z uwagi na spadek cen za badania w wyniku oszczędności przedsiębiorstw oraz dużej konkurencji, a w całej branży dostrzegalny jest ogólny spadek koniunktury. Odpowiedzią Emitenta na tego typu warunki jest przede wszystkim proponowanie klientom kompleksowej oferty usług finansowych.

Co mówią liczby? Jak wskazywaliśmy na początku, tylko w lutym tego roku Grupa uzyskała obrót na poziomie 838 tys. zł, co było wynikiem o ponad 5 proc. wyższym w relacji r/r. Co ważne, był to także okres zyskowny – udało się go bowiem zamknąć zarobkiem netto rzędu 89 tys. zł. Taka sytuacja może cieszyć, bo styczeń był dla Grupy ECA stratny (zamknął się wynikiem netto rzędu -12 tys. zł przy skonsolidowanych przychodach na poziomie 667 tys. zł).

Spółka tłumaczy, że główny udział w skonsolidowanych obrotach nadal mają usługi audytorskie. Przypomina również, że zwyczajowo pierwszy i drugi kwartał to okres największego ruchu i związanych z tym największych przychodów.

 

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.