• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

W środę kolejny debiut

Już w najbliższą środę, 17. grudnia na rynku NewConnect pojawi się nowa spółka. Będzie to więc dopiero 21. debiut w tym roku.

Wiele wskazuje na to, że może być to ostatni debiut w 2014 roku. Oznaczałoby to więc, że licznik pierwszych notowań zatrzyma się na 21. To praktycznie dwukrotnie mniej, w 2013 roku było to bowiem 42, a jeszcze rok wcześniej 89 (nie wspominając o rekordowym roku 2011, kiedy liczba debiutów sięgnęła 172).

Środowym jubilatem będzie Airway Medix S.A., firma, która poprzez kontrolowaną izraelsą Biovo Technologies Ltd. rozwija i komercjalizuje innowacyjne wyroby medyczne. Są one wykorzystywane u pacjentów oddziałach intensywnej opieki medycznej i anestezjologii.

W ramach linii projektowej „Airway Medix” tworzone i rozwijane są wyroby medyczne, które mogą być wykorzystywane u unieruchomionych pacjentów i wymagających wentylacji mechanicznej. Produkty Emitenta zwiększają bezpieczeństwo o komfort pacjentów, zapobiegają powstawaniu odrespiratorowego zapalenia płuc, co prowadzi do zmniejszenia liczby niezbędnych dni wentylacji mechanicznej. Linia obejmuje cztery produkty:

- Closed Suction System – zamknięty system czyszczenia dotchawiczej rurki intubacyjnej,

- Oral Care – zestaw do czyszczenia jamy ustnej,

- Endotracheal Tube – dotchawicza rurka intubacyjna z nowej generacji mankietem mocującym,

- produkty będące we wczesnej fazie rozwoju – przed fazą protptypu.

 

W ramach oferty prywatnej akcji serii B, Spółka zaoferowała inwestorom 8 mln akcji serii B, z czego przydzielono 6 mln sztuk po cenie równej 1 zł, a więc równej nominałowi instrumentów. Papiery znalazły 79 nabywców, co pozwoliło pozyskać 6 mln zł brutto, przy 155 tys. zł kosztów emisji.

 

Strategia rozwoju

W Dokumencie Informacyjnym Spółka poinformowała, że jednym z jej kluczowych obszarów rozwoju jest wykorzystanie własnego zespołu badawczo-rozwojowego do opracowania, opatentowania, wdrożenia i udoskonalenia produktów medycznych, przy czym zamiarem jest również dążenie do stabilizacji kosztów Centrum Rozojowego na stałym poziomie około 2-2,5 mln dolarów rocznie z możliwością równoległej pracy nad 2-3 produktami będącymi w różnych fazach rozwoju. Emitent zamierza koncentrować się na produktach medycznych klasy I i IIa, z uproszczoną procedurą dopuszczenia do obrotu, a także komercjalizować opracowane produkty poprzez zawieranie umów dystrybucyjnych lub transferu technologii z liderami w danym obszarze terapeutycznym, bez tworzenia własnego zespołu sprzedaży.

 

Airway Medix ocenia, że przychody z pierwszego komercjalizowanego produktu w perspektywie 1-2 lat powinny pokrywać bieżące koszty gotówkowe działalności, a kolejne będą już pozwalały uzyskiwać nadwyżki finansowe. Te z kolei Spółka zamierza wypłacać w formie dywidendy lub inwestować w nowe innowacyjne projekty.

 

Spółka rozpoczęła swój pierwszy rok obrotowy 25 września 2013 roku. Według narastających danych za okres od 25 września 2013 do 30 września 2014 roku aktywa Spółki podano w kwocie 42,4 mln zł, na co w głównej części składały się aktywa trwałe (28,1 mln zł wartości firmy i 14,2 mln zł długoterminowych rozliczeń międzyokresowych). Emitent nie zanotował przychodów, ponosząc 3,2 mln zł straty EBIT i niemal 4 mln zł straty netto. Na koniec września kapitał własny wynosił 31,3 mln zł.

 

 

Instrumenty wprowadzone do obrotu:

- 6.000.000 akcji serii B, o nominale 1 zł każdy.

 

Zadania Autoryzowanego Doradcy pełni CC Group Sp. z o.o.

Jacek Jarosz

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.