• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Znaczący spadek przychodów

W jakim stopniu? – spadek przychodów w II kwartale ocenił zarząd IQ Medica S.A. Czy rzeczywiście zmiana była duża? Przeanalizujmy opublikowane przez Emitenta wyniki.

Jednak najpierw spójrzmy na dane bilansowe, które również mogą być źródłem kilku ciekawych informacji. Na szczególną uwagę zasługuje duża zmiana dwóch istotnych wartości – należności krótkoterminowych oraz kapitału własnego. Ta pierwsza zmalała z 1,95 mln zł do 93,6 tys. zł, a druga –z 2,9 mln zł do 160 tys. zł. W komentarzu zarząd nie odnosi się do tych zmian.

Pozycje z rachunku zysków i strat prezentują nie najlepszą sytuację Spółki. Szczególnie dobrze widzimy to w ujęciu narastającym. Po pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku, IQ Medica S.A. notuje bowiem 419 tys. zł przychodów ze sprzedaży, a jeszcze rok wcześniej było to niemal 1,45 mln zł. Zarząd przyznaje w komentarzu, iż jest to „bardzo znaczący spadek”. Zniżka przychodów w drastyczny sposób przełożyła się na osiągnięte wyniki. O ile omawiany okres 2011 roku został zakończony z niemal 183 tys. zł zysku netto, o tyle w tym roku Spółka notuje już ponad 125,5 tys. zł straty. Sam drugi kwartał przyniósł Emitentowi ponad 56 tys. zł ujemnego wyniku netto.

Co jest przyczyną takich danych finansowych? Przede wszystkim nowe placówki, otwierane jeszcze w 2011 roku,  które nie osiągnęły jeszcze progu rentowności Podjęto zatem decyzję o zamknięciu oddziałów w centrach handlowych. Jak się jednak okazuje, nie była to jedyna istotna decyzja władz Spółki. Zmianie uległa również strategia, która w obecnym kształcie będzie się koncentrowała na budowie systemu partnerskiego i franczyzowego dla branży kosmetycznej. Dodatkowo, Zarząd zwraca uwagę na plany strategicznego inwestora – Makro Holding S.A. Zamierza on podjąć znaczące inwestycje, aby rozwinąć działalność Spółki w kierunku branży bezpośrednio związanej z sektorem opieki zdrowotnej.

Co ciekawe, pomimo ujemnego wyniku w analizowanym kwartale, zarząd komentuje: „Spółka osiągnie zysk ze sprzedaży w ujęciu rocznym. Zarząd jest przekonany, że bieżąca strategia Spółki oraz deklaracje większościowego Akcjonariusza Makro Holding SA będą miały wpływ na wyniki w kolejnych kwartałach 2012 roku.”

Jako istotne wydarzenia mające miejsce w analizowanym kwartale Spółka wymieniła emisję akcji serii E, w całości objętą przez Makro Holding S.A. jeszcze w I kwartale tego roku. Transakcja ta miała jednak wpływ na działalność w kolejnych trzech miesiącach tego roku i będzie znacząco kształtować sytuację w kolejnych.

 

IQMEDICA SA świadczy usługi w zakresie medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, kosmetologii, chirurgii estetycznej stopy oraz kosmetoginekologii.

Jacek Jarosz

Gorące tematy

O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 237,82 pkt, ...
Novavis S.A. - analiza ...
Kurs akcji Novavis od kilku sesji oscyluje ...
Po sesji na NewConnect ...
W czwartek podrożało na NewConnect 75 ...
Summa Linguae S.A. - ...
Prognozowanie kursu Summa Linguae utrudnia ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 235,46 pkt, ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex spadł dziś o 0,61 proc., ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.