• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI18.4%
Bezrobocie5.5%
PKB2.0%
Stopa ref.6.75%
WIBOR3M6.9%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Grago po pierwszym półroczu 2022

Spółka DRAGO entertainment wypracowała prawie 4,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w I półroczu br. To 8-krotny wzrost względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk netto od stycznia do czerwca br. wyniósł  0,66 mln zł, EBITDA liczyła 0,46 mln zł. W samym II kwartale przychody osiągnęły wartość ponad 1,9 mln zł vs 0,38 mln zł po II kwartale 2021 r. Wpływ na wypracowane wyniki miała sprzedaż bestsellerowej produkcji Gas Station Simulator. Pierwszy płatny dodatek do gry – Can Touch This – został wydany 25 maja br. Obecnie Studio szykuje się do jesiennych premier dwóch autorskich tytułów: Food Truck Simulator oraz Winter Survival. Jednocześnie spółka przygotowuje się do złożenia Prospektu Emisyjnego do KNF w związku z zamiarem przejścia z NewConnect na Główny Rynek GPW w Warszawie.

DRAGO entertainment kolejny okres z rzędu zamyka bardzo dobrymi wynikami finansowymi. W I półroczu br. spółka wypracowała przychody netto ze sprzedaży o wartości prawie 4,2 mln zł vs prawie 0,5 mln zł z analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk netto od stycznia do czerwca wyniósł 0,66 mln zł, a EBITDA liczyła 0,46 mln zł. W samym II kwartale br. studio wypracowało ponad 1,9 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co dało wzrost wyniku rr o ponad 400 proc. Wzrosty widać także na wyniku netto – zysk netto po II kwartale wzrósł rr o 438 proc.

- Z wielką satysfakcją informuję, że pierwsze półrocze tego roku zamykamy rekordowymi wynikami. Znaczący wpływ na to miała sprzedaż naszego flagowego projektu - Gas Station Simulator. Cieszę się, że zgodnie z założeniami, we wrześniu 2021 r., udało nam się stworzyć produkt o długim cyklu życia, który nie tylko szybko na siebie zarobił, ale i pozwolił nam osiągać stabilną kondycję finansową. Liczę na to, że konsekwentny rozwój uniwersum GSS, umożliwi utrzymać odpowiednią monetyzację gry i tym samym pozwoli nam dalej rosnąć – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu w DRAGO entertainment.

Bestsellerowa produkcja Studia – Gas Station Simulator – w swojej podstawowej wersji zadebiutowała na PC w dniu 15 września 2021 r. Kilka miesięcy później, w maju 2022 r., w ręce graczy trafił pierwszy płatny dodatek do gry. Mowa o Gas Station Simulator: Can Touch This. DLC urozmaiciło rozrywkę o proces zarządzania zakupami, a także dało możliwość wyboru dekoracji oraz ułatwione czyszczenie i odmalowywanie pomieszczeń.

W raportowanym okresie - w czerwcu br. - DRAGO entertainment zawarło umowę z Epic Games z siedzibą w USA, dzięki której sprzedaż obecnych i przyszłych gier krakowskiej spółki realizowana będzie na platformie Epic Games Store.

Obecnie zespół przygotowuje się do premier 2 nowych tytułów, które zaplanowane są już na nadchodzącą jesień. Mowa m.in. o grze Food Truck Simulator, której debiut odbędzie się 14 września (10 sierpnia, ruszyły playtesty gry). Drugą produkcją jest Winter Survival, premiera gry we wczesnym dostępie zaplanowana jest na 27 października. – Ufam, że nasze nowe produkcje przypadną do gustu graczom równie szybko co nasz popularny symulator stacji benzynowej. Community wokół tych gier jest coraz większe, a opinie są w dużej mierze bardzo pozytywne. To dobry prognostyk, który mam nadzieję pozytywnie przełoży się także na nasze przyszłe wyniki finansowe – dodaje Joanna Tynor.


Wśród tegorocznych kamieni milowych spółki znajduje się również złożenie do KNF Prospektu Emisyjnego, w związku z planowanym przejściem z NewConnect na Główny Rynek GPW w Warszawie. – Aktualnie finalizujemy prace nad dokumentem. Liczymy, że uda nam się go złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu najbliższych kilku tygodni. – mówi Joanna Tynor. – Czujemy się gotowi na ten krok. – dodaje.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.