• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

IQ Medica jednak żegna się z rynkiem

Z najbliższym poniedziałkiem, tj. 22 października z obrotu na NewConnect wykluczone zostaną walory IQ Medica S.A. Wczorajszą wieczorną uchwałą zarząd GPW zdecydował o podtrzymaniu wcześniej podjętej decyzji.

W tym tygodniu instrumenty IQ Medica S.A. były zawieszone, a Emitent miał w tym terminie czas na złożenie odwołania od decyzji GPW. Władze Giełdy miały zastrzeżenia do jakości opublikowanego sprawozdania finansowego za 2011 rok, w którym widniała m.in. negatywna opinia biegłego rewidenta. Stwierdzał on, że wykazany wynik finansowy nie odzwierciedlał w prawidłowy sposób sytuacji finansowej Emitenta. Raport uzupełniający zawierał podobne wnioski.

Według GPW działania Spółki zostały uznane za „istotne naruszenie jednego z podstawowych obowiązków spółki publicznej, które negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i interes uczestników obrotu w alternatywnym systemie” pomimo tego, że IQ Medica była wcześniej informowana o nieprawidłowym wykonywaniu obowiązków informacyjnych (więcej na ten temat w tym artykule). Co ciekawe, firma zapowiedziała kilka dni temu, że podejmie działania zmierzające do doprowadzenia sprawozdania finansowego do stanu nie budzącego wątpliwości. Termin zakończenia prac związanych z ponownym badaniem zaplanowany jest na 9 listopada tego roku, co oczywiście – w świetle najnowszych doniesień – jest dość problematyczne…

Wczorajsza uchwała Giełdy postanawia, że akcje Emitenta, który na NewConnect pojawił się 27 maja ubiegłego roku zostaną wykluczone z obrotu z dniem 22 października 2012 roku. W pierwszym półroczu tego roku Spółka odnotowała ponad 125 tys. zł straty netto przy 419 tys. zł przychodów.

Adam Witczak

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.