• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Rekordowe projekty w Korbank

Korbank S.A. to przedsiębiorstwo reprezentujące sektor telekomunikacyjny. Spółka specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie komunikacji internetowej i na „małym parkiecie” pojawiła się w lutym 2011 roku. Zarówno na poziomie jednostkowym, jak i skonsolidowanym początek roku może zaliczyć do udanych.

Jak czytamy w zaprezentowanym dokumencie, głównym wydarzeniem w pierwszym kwartale była realizacja dwóch największych w historii projektów. Pierwszym z nich była usługa transmisji danych na potrzeby jednostek oświatowych Gminy Wrocław (przewidywana wartość całego kontraktu to niemal 9 mln zł netto). Zakłada on budowę i modernizację sieci telekomunikacyjnej w celu świadczenia wspomnianych wyżej usług. Zarząd poinformował, że w pierwszym trymestrze zrealizowano już ponad 60 proc. przyłączeń i prawie całość sieci szkieletowej. Drugim była realizacja współfinansowanego projektu pod nazwą „Rozbudowa światłowodowej sieci szkieletowej we Wrocławiu, Bielanach Wrocławskich i Radwnicach” o łącznej wartości 9,82 mln zł. Jego założeniem jest budowa i przebudowa telekomunikacyjnych sieci szkieletowych i poprawa dostępu do szerokopasmowego Internetu na terenie wspomnianych wcześniej miejscowości. Rozpoczęto zakupy sprzętu oraz realizację prac instalacyjnych na terenie Wrocławia.

W skład grupy kapitałowej, oprócz Emitenta, wchodzi również w pełni kontrolowana Korbank – Media Cyfrowe Sp. z o.o. (zajmująca się pozyskiwaniem klientów indywidualnych i obsługą posprzedażową). W ujęciu skonsolidowanym Grupa zanotowała 1,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza niemal 55 proc. wzrost r/r. Udało się także poprawić rezultaty na wszystkich pozycjach wynikowych. Ostatecznie skonsolidowany zysk ze sprzedaży wyniósł 295 tys. zł, na działalności operacyjnej 307 tys. zł i netto 272 tys. zł. Takie poziomy oznaczają dynamikę rzędu odpowiednio 19, 24 i 35 proc. w ujęciu r/r.

Sama jednostka dominująca odpowiadała za większą część wygenerowanych wyników. Korbank S.A. wykazała bowiem m.in. 1,6 mln zł obrotów, 202 tys. zł zysku na sprzedaży i 176 tys. zł zysku netto.

To właśnie wspomniane na samym początku projekty były głównym motorem wykazanych przez Spółkę i Grupę wyników. Zarząd dodaje jednak, że obie realizacje wiążą się także z dużymi nakładami finansowymi (m.in. zaciągniecie kredytów, które wpłynęły na zwiększenie jednostkowych  zobowiązań krótkoterminowych o 1,83 mln zł do 3,13 mln zł). Emitent rozpoczął również kampanię marketingową skierowaną do mieszkańców nowych osiedli, która ma na celu zwiększenie liczby indywidualnych klientów, co również wiązało się z poniesieniem pewnych kosztów.

Trwały także prace nad przygotowaniem do wprowadzenia na rynek nowego urządzenia, które łączy w sobie m.in. router wifi oraz bramkę VoIP. Spółka planuje sprzedaż masową w drugim półroczu tego roku.

Zarząd ocenia, że działania podjęte przez podmiot zależny będą miały wpływ na rezultaty drugiego i trzeciego kwartału. Spółka zanotowała również m.in. wzrost sprzedaży usług telewizji.

 

Głównym akcjonariuszem Emitenta jest Tymoteusz Biłyk (prezes zarządu), który posiada 80,9 proc. udział w kapitale zakładowym. Taki pakiet pozwala mu na 88,12 proc. udział w głosach.

Jacek Jarosz

Gorące tematy

Polyslash coraz bliżej ...
Spółka Polyslash złożyła Dokument ...
Ovid Works o krok od ...
Ovid Works złożyła Dokument Informacyjny ...
Infoscan wprowadzi na ...
Infoscan rozpoczyna nowy etap w procesie ...
Cherrypick Games ...
Cherrypick Games, notowany na NewConnect ...
SONKA z przychodami 2,73 ...
SONKA, notowana na NewConnect spółka ...
Robinson Europe ...
Robinson Europe S.A., Spółka notowana na ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.