• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.6%
Bezrobocie6.6%
PKB5.1%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Korbank - internet i multimedia

Korbank to przedsiębiorstwo z branży telekomunikacyjnej. Firma działa jako grupa kapitałowa i publikuje raporty skonsolidowane.

Grupa miała do niedawna następującą strukturę (według raportu za I kwartał 2017:

Schemat ten obecnie należałoby zapewne poszerzyć, albowiem Korbank nabył 51 proc. w kapitale spółki Mitraco sp. z o.o. Jest to podmiot z branży telewizyjnej (prowadzi m.in. platformę multimedialną dla hoteli).

Spółka dominująca grupy świadczy usługi komunikacji internetowej. Korbank-Media Cyfrowe dystrybuuje usługę telewizyjną AVIOS i zajmuje się obsługą posprzedażową na rzecz Korbanku. Polska Telewizja Szerokopasmowa powstała, by realizować projekt "telewizji bez anteny", zaś Korbank Data Center w praktyce nie prowadzi działalności.

W I kwartale 2017 spółka-matka zanotowała 2,23 mln zł przychodów (rok wcześniej 1,96 mln zł) oraz 508 tys. zł zysku netto. Rok wcześniej zysk ów opiewał na 399 tys. zł.

A tu widzimy rezultaty skonsolidowane (roczne i kwartalne):

W roku 2016 przychody grupy zbliżyły się do 11,65 mln zł, tj. zwiększyły się r/r o 16,2 proc. Z kolei w I kw. 2017 kwota wyniosła 3,07 mln zł, a dynamika roczna 15,6 proc.

Wynik operacyjny za rok 2016 to 1,07 mln zł, był lepszy niż ten z 2015. Przy okazji odpowiednia marża wzrosła z 8,8 proc. do 9,2 proc. Wzrosły także rentowności netto na sprzedaży i netto (a marża EBITDA zeszła do 20 proc., co jednak trudno uznać za poziom słaby).

W I kw. 2017 wszystkie zyski kwotowo były wyższe niż rok wcześniej w analogicznym okresie, zaś ich marże albo wzrosły (rentowność netto), albo spadły jedynie nieznacznie. Warto odnotować wysoką marżę netto na sprzedaży.

W skonsolidowanym bilansie notowano ostatnio niemal 17 mln zł aktywów trwałych i 2,84 mln zł obrotowych. Te pierwsze mają głównie charakter rzeczowy. Grupa jest dość odległa (niestety) od złotej reguły bilansowej, wskaźnik to tylko 0,40 pkt.

Niepokoić może również niski wskaźnik płynności bieżącej, ostatnio 0,68 pkt. To znaczy, że majątek obrotowy nie pokrywa zobowiązań krótkoterminowych. Zasadniczo to stan niepożądany.

Zadłużenie sumy bilansowej (41 proc.) jest niskie, aczkolwiek podaliśmy jedynie zobowiązania w ścisłym sensie. O ile rezerwy są niskie lub żadne, zależnie od momentu, o tyle istnieją stosunkowo duże rozliczenia międzyokresowe - np. na koniec marca 2017 było to 4,82 mln zł. W takim ujęciu ogólne zadłużenie zbliżałoby się do 2/3 sumy bilansowej.

W I kw. 2017 roku firma rozwijała produkt AVIOS 4 Hotels, ukończyła prace nad urządzeniem multimedialnym Korbox HDR, rozszerzyła Telewizję AVIOS o nowe kanały i otrzymała dwie nagrody branżowe. Zatrudniła nowego menedżera projektu WRIX, został nim Grzegorz Janikowski. WRIX to Wrocław Internet Exchange - "międzyoperatorski punkt wymiany ruchu" (internetowego). Poza tym Korbank otrzymał pozytywną ocenę formalną swego innowacyjnego projektu, stąd dostanie wsparcie ze środków UE.

A co widać na wykresie notowań akcji na NewConnect?

Na razie - od paru tygodni - mamy konsolidację na 1,60 zł, właściwie brak ruchu. To poziom wyższy niż minimum na 1,34 zł, notowane u progu roku, a niższy niż np. wartości w zakresie 1,80 - 2,00 zł, obserwowane ponad dwa lata temu. Maksima z sierpnia 2014 to wręcz 2,42 zł, ale był to ruch efemeryczny.

Adam Witczak

Gorące tematy

Nextbike podsumował 1Q ...
Spółka Nextbike Polska S.A. opublikowała ...
Po sesji na NewConnect ...
Sesja wtorkowa (22 maja) na NewConnect to ...
Surfland z zyskiem po ...
Spółka Surfland Systemy Komputerowe S.A. ...
Cherrypick Games z ...
Spółka Cherrypick Games otrzyma ...
Kupiec - drogi transportu
Kupiec to firma, która ma swą siedzibę w ...
Po sesji na NewConnect ...
Inwestorzy podbili dziś na NewConnect kurs ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.