• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Wszyscy obligatariusze powinni być zadowoleni

O wykupie obligacji, sytuacji w branży i nowych obszarach działalności rozmawialiśmy z Tomaszem Olszewskim, prezesem Minox S.A.

1. Jak wygląda kwestia spłaty pozostałej części obligacji serii A? Czy Spółka ma wystarczające środki by wywiązać się ze swych zobowiązań?

Myślę, że wszyscy obligatariusze powinni być zadowoleni. Termin spłaty obligacji serii A przypadał na 25 kwietnia 2014 r. Spółka posiadała zgromadzone środki pieniężne przeznaczone na ten cel już dużo wcześniej i do dnia dzisiejszego dysponuje funduszami umożliwiającymi wykup pozostałej części obligacji. Znaczna część emisji została rozliczona, a obligatariusze otrzymali środki powiększone o odsetki za zwłokę.

Chciałbym również dodać, że decyzję odnośnie dokonania wykupu bez pośrednictwa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych podjęliśmy z uwagi na pytania obligatariuszy dotyczące możliwości objęcia obligacji kolejnej serii. W tym samym momencie opublikowaliśmy raport bieżący prosząc obligatariuszy o kontakt w celu ustalenia szczegółowych zasad dokonania wykupu obligacji serii A.

2. Na ostatnim walnym zgromadzeniu akcjonariusze zdecydowali o poszerzeniu działalności m.in. o sprzedaż hurtową wyrobów chemicznych. Czy planują Państwo rozpoczęcie działania w tym zakresie?

Mając na uwadze potrzeby naszych klientów zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do sprzedaży środki ochrony roślin. W naszej dotychczasowej ofercie znajdowały się m.in. podłoża, trawy, artykuły ogrodowe. Nowa gama produktów z pewnością przyczyni się do większego zadowolenia klientów. Po dopełnieniu wszystkich formalności, kontroli uzyskaliśmy koncesję. W sprzedaży mamy m.in. popularne na rynku, silne środki chwastobójcze, bardzo skuteczne preparaty na wszelkie zarazy itp. Ponadto możemy zaoferować naszym klientom specjalistyczną odzież chroniącą przed toksycznym działaniem tego typu środków.

3. W pierwszym kwartale Grupa poniosła stratę. Tymczasem na cały bieżący rok prognozują Państwo odnotowanie 1,9 mln zł zysku netto. Czy realizacja szacunków nie jest zatem zagrożona?

Pragnę zapewnić wszystkich akcjonariuszy i innych sympatyków spółki Minox S.A., że jesteśmy spokojni, jeśli chodzi o realizację wcześniej publikowanych prognoz. Rzeczywiście analizując dane osiągnięte w pierwszym trymestrze można postawić przedmiotowe pytanie, proszę jednak pamiętać, że pierwszy kwartał jest najtrudniejszym okresem dla Spółki jak i całej branży. Natomiast patrząc na sytuację w bieżącym miesiącu śmiało mogę powiedzieć, iż nie widzę żadnego zagrożenia.

4. Jak minął 2013 rok w branży budowlanej?

Był to bardzo specyficzny okres, minął pod znakiem oczekiwania na skutki kryzysu w branży. Dla grupy kapitałowej Minox okazał się jednak pozytywny, która, podobnie do polskiej gospodarki, rozwijała się w dobrym tempie. Udało się nam utwierdzić pozycję lidera na rynku.

5. Wielu analityków wskazuje m.in. branże budowlaną jako sektor, który w tym roku może radzić sobie bardzo dobrze. Ciepła zima niewątpliwie sprzyjała Państwa sektorowi. Czy zgadzacie się Państwo z opinią, że ten rok może być dla całego segmentu budowlanego lepszy niż poprzedni?

Podzielam opinię ekspertów, że rok 2014 powinien stanowić wstęp do wyraźnego ożywienia w polskim sektorze budowlanym w kolejnych latach, kończy się pierwsze półrocze, które wg wstępnych szacunków zamkniemy kilkunastu procentowym wzrostem obrotów od analogicznego okresu w roku ubiegłym. Perspektywy na drugie półrocze są również optymistyczne. Tendencja ta powinna się utrzymać, ponieważ coraz więcej inwestorów startuje z nowymi obiektami. Pozwala to mieć nadzieję, że wzrost obrotów obserwowany w I półroczu utrzyma się do końca roku. Kolejne lata również powinny być coraz lepsze dla branży budowlanej i rynku materiałów budowlanych.

6. Czy w najbliższym czasie planują Państwo dokonanie scalenia akcji?

Obecnie nie planujemy przeprowadzenia scalenia akcji, choć nie mogę wykluczyć takiego ruchu w przyszłości. Proszę pamiętać, że takie plany wymagają upublicznienia w formie raportu bieżącego i dlatego w pierwszej kolejności byłyby podane do publicznej wiadomości w drodze raportu bieżącego.


Jacek Jarosz

Gorące tematy

Eurosnack S.A. - analiza ...
Aktualny kurs akcji Eurosnacku to 35 ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex spadł o 0,13 proc. na sesji ...
Po sesji na NewConnect ...
Podwyższono dziś wycenę 61 walorów, zaś 67 ...
Sześć miesięcy Milkpolu
Milkpol to polskie przedsiębiorstwo z ...
The Farm 51 S. A. - ...
Można wierzyć w to, że na wykresie The ...
SSK nadal poprawia wyniki
Surfland Systemy Komputerowe S.A., Spółka ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.