• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Minox S.A. pozyskuje kolejnych partnerów handlowych.

Osiedle

Minox S.A. podpisała umowę na realizację osiedli domów jednorodzinnych w okolicy Warszawy. Umowa opiewa na 20 mln zł.

Przedmiotowa umowa dotyczy dostawy materiałów budowlanych przez Emitenta nowemu kontrahentowi - firmie deweloperskiej budującej osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i bliźniaczej w wybranych lokalizacjach w okolicy Warszawy.

Emitent będzie uczestniczył w budowie 5 osiedli. Pierwsza inwestycja zostanie rozpoczęta już za miesiąc i obejmie łącznie 186 mieszkań w tym 93 mieszkania dwupoziomowe i 93 mieszkania loftowe. Druga rozpocznie się pod koniec II kwartału 2015 r. i obejmie budowę 108 segmentów mieszkalnych oraz budynku przedszkola. Kolejna znacznie większa wystartuje w lipcu br i dotyczy 32 tys. m2 powierzchni mieszkalnej (ok. 580 mieszkań) oraz 2,5 tys. m2 powierzchni komercyjnej. Dwie następne ruszą w okresie wakacyjnym 2016 roku i odnoszą się do 500 mieszkań i domów szeregowych łącznie.

Ponadto kontrakt obejmuje udostępnienie deweloperowi kilkunastoosobowego zespołu projektantów, których zadaniem będzie zapewnienie przestrzenności i optymalnej funkcjonalności zrealizowanych wspólnie z firmą deweloperską projektów. Kontrakt został podpisany na okres 10 miesięcy, ale Zarząd nie wyklucza przedłużenia współpracy w kolejnych latach. Zarząd Minox S.A. szacuje, że suma przychodów - wynikająca z realizacji niniejszej umowy w ciągu br. - będzie oscylowała na poziomie 20 mln zł, co będzie miało istotny wpływ na całokształt wyników finansowych Spółki w najbliższym czasie.

„Po podpisaniu niniejszej umowy nasz nowy klient już teraz zastanawia się nad rozszerzeniem jej zakresu w przyszłości. Prowadzimy luźne rozmowy na temat kolejnych osiedli, które możemy wspólnie realizować w kolejnych latach.” – powiedział Tomasz Olszewski, Prezes Minox S.A. - „Bardzo nas cieszy pozyskanie klienta, z którym współpraca ma dalsze perspektywy rozwoju.”

Po czterech kwartałach 2014 r., Grupa Minox S.A. odnotowała przychody na poziomie 47.9 mln zł, co stanowi wzrost o ponad 21% rok do roku. Dobre wyniki finansowe Spółki to efekt realizowanej konsekwentnie strategii Minox S.A. Zarząd Grupy skupia się na rozwoju sprzedaży w markecie budowlanym „Mrówka” oraz pozyskiwaniu nowych kontrahentów. Przychody netto ze sprzedaży wzrosły o 5,2 mln zł w porównaniu z III kwartałem 2013 r., na co wpływ miała także zintensyfikowana działalność spółek zależnych – głównie usług świadczonych przez spółkę Minox-Trans Sp. z o.o.

„Jeśli chodzi o firmy deweloperskie, to jest to nasz drugi kontrakt opiewający na kilkadziesiąt milionów złotych. W tym akurat przypadku warto podkreślić, że projekt ten ma szanse otworzyć drzwi kolejnym przedsięwzięciom ”- dodaje Olszewski.

 


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.