• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kapitał na przejęcie?

Spółka Minox, oferująca materiały budowlane i wykończeniowe, powiadomiła wczoraj inwestorów o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 27 marca.

Zgromadzenie zostało zwołane przede wszystkim w celu podwyższenia kapitału zakładowego. Ma zostać wyemitowanych ponad 46 mln sztuk akcji serii D o wartości nominalnej 0,10 zł, co oznacza, że kapitał zakładowy powiększy się o przeszło 4,6 mln zł i będzie wynosił nieco ponad 8 mln zł.  Cena emisyjna tych walorów ustalona została na poziomie 0,40 zł, więc w przypadku całkowitego ich objęcia Minox uzyska ponad 18 mln zł kapitału.

Dotychczasowi akcjonariusze zostaną pozbawieni prawa poboru akcji serii D, a sam proces odbędzie się w drodze subskrypcji prywatnej. Walory będą uczestniczyć w ewentualnej dywidendzie za 2013 rok, zaś zawieranie umów ich objęcia ma odbyć się w terminie do 23 września 2013 roku.

Drugim i ostatnim ważnym projektem uchwały jest kwestia wyrażenia zgody zarządowi Minox na zakup 100 proc. udziałów innego podmiotu działającego w branży budowlanej. Cena tej transakcji wyniosłaby 17,305 mln zł, wygląda więc na to, że kapitał ze wspomnianej emisji akcji serii D zostanie przeznaczony właśnie na ten cel.

Emitent tworzy grupę kapitałową. Obecnie jest jednostką dominującą wobec trzech spółek: Minox-Trans Sp. z o.o. , T&P Holding Sp. z o.o., oraz Fun Factory Sp. z o.o. Sp.k. W roku 2012 Grupa odnotowała prawie 40 mln zł przychodów, ponad 16,6 mln zł zysku operacyjnego i 11,54 mln zysku netto.

Przedmiotem działalności Emitenta jest sprzedaż materiałów budowlanych i wykończenia wnętrz. Prowadzi on swój skład budowlany, w celu sprzedaży hurtowej, a także market „Mrówka” w ramach sprzedaży detalicznej. Na rynku NewConnect Minox zadebiutował w maju 2011 roku, potem, tj. w lipcu 2012 roku, wprowadził również swoje dłużne papiery wartościowe na rynek Catalyst.

 

Wojciech Kiermacz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.