• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

MINOX przewiduje dużo lepsze wyniki

prezes Minox

Minox prognozuje wypracowanie w 2014 r. 47,5 mln zł skonsolidowanych przychodów, wobec 37 mln zł zakładanych uprzednio. Zysk netto ma sięgnąć 6 mln zł - poinformował Minox w komunikacie.

Spółka handlowa, która zadebiutowała na NewConnect w 2011 roku, poprawi znacznie swoją sprzedaż. W porównaniu do analogicznego okresu w 2013 r. ma ona wzrosnąć o 61 proc. Dynamika zysku netto jest zdumiewająca. Wiąże się to między innymi z dynamicznym wzrostem zapotrzebowania na materiały budowlane oferowane przez Spółkę, przy jednoczesnych niskich cenach ich zakupu.

– „Innym czynnikiem, który wpłynął pozytywnie na nasze prognozy jest spadająca cena ropy naftowej, która spowodowała zwiększenie marżowości usług transportowych” - powiedział Tomasz Olszewski, Prezes MINOX SA.

Strategia grupy zakłada współpracę z liczną grupą wykonawców i podwykonawców, a także zaufanym gronem architektów. Dzięki temu klienci Minoxa mogą w pełni realizować swoje inwestycje wspierając się na grupie sprawdzonych i polecanych fachowców.

– „Z naszymi klientami bardzo często rozpoczynamy współpracę na początku inwestycji poprzez rekomendację architekta – kontynuuje Olszewski. Później już następuje proces realizacji inwestycji. Zaczynamy od fundamentów, a praktycznie kończymy na dachu i produktach potrzebnych do wykończenia mieszkania czy domu. Nasze przychody w około 80% zależą od sprzedaży materiałów budowlanych i wykończeniowych. Z danych GUS wynika, że w tym roku ma zostać oddanych do użytku znacznie więcej lokali niż w ubiegłym. To z kolei przełoży się na wzrost sprzedaży materiałów wykończeniowych” – dodaje Olszewski.

Minox zapowiada rozszerzenie działalności poza województwem mazowieckim. Według opublikowanego w listopadzie 2014 r. projektu „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020”., krajowa infrastruktura drogowa wymaga w dalszym ciągu dużych nakładów na rozwój i zapewnienia odpowiednich standardów istniejącej sieci, aby możliwe było sprostanie potrzebom rynku, wynikającym ze wzrostu wymiany towarowejoraz stale rosnącego ruchu pasażerskiego. Resort infrastruktury zapowiada, że w latach 2014-23 powstanie 2,22 tys. km szybkich tras i obwodnic. Zadania realizowane będą przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), największego publicznego inwestora w kraju, a także przez drogowe spółki specjalnego przeznaczenia. . Spółki te powoływane są przez ministra właściwego do spraw transportu. Wydatki na budowę i utrzymanie szybkich tras, które powstaną do 2023 r., sięgną prawie 160 mld zł.

 – „W kwocie 160 mld zł, które będą przeznaczone na rozwój infrastruktury drogowej znajdują się także koszty utrzymania tras. Minox Trans Sp z o.o jako spółka transportowa posiadająca wyspecjalizowany tabor do przewozu różnego rodzaju materiałów budowlanych, obsługuje już inwestycje typu „utrzymanie tras” w województwie mazowieckim. Chętnie poszerzymy swoją działalność na przyległe województwa – kontynuuje Olszewski.


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.