• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Dr Tadeusz Wesołowski zwiększa udziały w Braster S.A.

Spółka Braster S.A. poinformowała o przekroczeniu progu 10% głosów w WZA, przez Tadeusza Wesołowskiego i podmiot przez niego kontrolowany.

W piątek 10 kwietnia Spółka otrzymała zawiadomienie o przekroczeniu przez dr Tadeusza Wesołowskiego (wraz z podmiotem przez niego kontrolowanym) progu 10 proc. zaangażowania w głosach na WZA spółki BRASTER S.A. Ostatnie transakcje na sesji giełdowej przed przekroczeniem progu zawierane były po średniej cenie 19,94 zł. Obecnie dr Tadeusz Wesołowski bezpośrednio i przez podmiot kontrolowany posiada 303 300 akcji Spółki, stanowiące 10,06 proc. kapitału zakładowego i dające 10,06 proc. głosów na WZA.

- Bardzo cieszymy się ze zwiększenia zaangażowania w akcje Brastera przez dr Tadeusza Wesołowskiego. Świadczy to o jego przekonaniu o potencjale Spółki i rozwijanej przez nią technologii – mówi Marcin Halicki, Prezes Zarządu BRASTER S.A.

Dr Tadeusz Wesołowski w dniu 16 lutego 2015 r. przekazał informację o przekroczeniu 5 proc. w kapitale Spółki, co oznacza, że od tego czasu nabył 117 779 akcji.

Według publicznie dostępnych danych, poza dr Tadeuszem Wesołowskim ponad 5 proc. akcji Brastera posiadają również fundusze kontrolowane przez Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (Ipopema TFI), Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. (DM BOŚ), a także przedstawiciele władz Spółki: Członek Rady Nadzorczej Grzegorz Pielak i Wiceprezes Zarządu dr inż. Henryk Jaremek. Akcjonariuszem Brastera jest także Prezes Zarządu Marcin Halicki, który niedługo po objęciu stanowiska w październiku ub.r. nabył łącznie 58 072 akcje Spółki, za kwotę 420 tys. zł. i wszedł tym samym w posiadanie akcji reprezentujących 1,93 proc. kapitału zakładowego BRASTER S.A. oraz głosów na Walnym Zgromadzeniu.

8 kwietnia Spółka poinformowała o zawarciu przez głównych akcjonariuszy i przedstawicieli władz Spółki umów lock-up, które będą obowiązywać przez rok od momentu ustalenia ostatecznej ceny akcji w nowej ofercie. Do niezbywania akcji zobligowali się dwaj najwięksi inwestorzy instytucjonalni: DM BOŚ oraz Ipopema TFI, którzy posiadają odpowiednio 10,85 proc. oraz 10,63 proc. udziałów w kapitale zakładowym Spółki i tyle samo głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Umowę podpisali również przedstawiciele Zarządu Spółki Marcin Halicki, Henryk Jaremek, Konrad Kowalczuk, a także wchodzący w skład Rady Nadzorczej Grzegorz Pielak i Tomasz Binkiewicz.

Pod koniec stycznia Spółka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o wznowienie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego. Zatwierdzenie prospektu da Spółce możliwość przeniesienia notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych (GPW).

Redakcja

Gorące tematy

Eurosnack S.A. - analiza ...
Aktualny kurs akcji Eurosnacku to 35 ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex spadł o 0,13 proc. na sesji ...
Po sesji na NewConnect ...
Podwyższono dziś wycenę 61 walorów, zaś 67 ...
Sześć miesięcy Milkpolu
Milkpol to polskie przedsiębiorstwo z ...
The Farm 51 S. A. - ...
Można wierzyć w to, że na wykresie The ...
SSK nadal poprawia wyniki
Surfland Systemy Komputerowe S.A., Spółka ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.