• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Presto S.A. zadebiutowała na NewConnect

Dziś na NewConnect zadebiutowała spółka PRESTO S.A. To dobry finał wartej 600 tys. zł oferty prywatnej wiodącego producenta systemów kominowych, elementów wentylacji grawitacyjnej oraz innowacyjnych pieców akumulacyjnych w Polsce. PRESTO S.A. będzie to 415. spółka notowana oraz 68. debiut w 2012 r. na alternatywnym rynku akcji GPW.

Spółka Presto S.A. idealnie wstrzeliła się w termin debiutu. Inwestorzy mają apetyt na zakupy - w ostatnich dniach NCIndex wszedł w fazę wzrostową, a obroty na rynku NewConnect  były wyraźnie wyższe niż w okresie wakacyjnym. Cena akcji odniesienia wyniosła 15 gr, natomiast kwadrans temu teoretyczny kurs otwarcia wskazywał poziom 31 gr, co oznacza wzrost o ponad  106%.

Akcje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Spółka pozyskała 600 tys. zł. Na co zostaną przeznaczone środki? Presto S.A. chce się rozwijać. Wskazuje, że nasycenie polskiego rynku różnymi innowacyjnymi piecami akumulacyjnymi jest jeszcze dalekie od średniej unijnej.

Presto powstało w styczniu 2004 r., początkowo jako spółka z o.o., która w maju br. została przekształcona w spółkę akcyjną. Emitent jest w trakcie przenoszenia swojej siedziby do Dębe, gdzie już funkcjonuje zakład produkcyjny oraz hala magazynowa. Obecnie centrala firmy znajduje się w Warszawie przy ul. Mehoffera, dodatkowo od roku, również w stolicy, działa lokal handlowo-magazynowy przy Trakcie Lubelskim.

Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją nowoczesnych systemów kominowych, elementów wentylacji grawitacyjnej oraz innowacyjnych pieców akumulacyjnych, których to jest jedynym dystrybutorem w Polsce. Poza granicami kraju, Presto S.A. prowadzi sprzedaż także na Słowacji i Litwie oraz w Czechach. Od początku swojej działalność za priorytet stawia sobie najwyższą jakość oferowanych produktów oraz obsługi klienta, dlatego też bywa organizatorem lub uczestnikiem szkoleń czy zajęć praktycznych przeznaczonych dla profesjonalistów.

Aktualna struktura akcjonariatu:

W minionym roku przychody spółki sięgnęły niemal 11,5 mln zł, co przyniosło zysk na poziomie 525,44 tys. zł. Z opublikowanych niedawno prognoz wynika, że w bieżącym roku Presto S.A. planuje wypracować 12 mln zł przychodów oraz 800 tys. zł zysku netto, który w całości ma zostać przeznaczony na wypłatę dywidendy.

„Zapowiadane spowolnienie gospodarcze zostało uwzględnione przy sporządzaniu prognoz finansowych, a mimo to wszystko wskazuje na to, że bieżący rok będzie kolejnym dobrym okresem. Spółka położy większy nacisk na segment produktów charakteryzujących się wyższą marżą. Pozwoli nam to na wygenerowanie prognozowanych przychodów” – tłumaczy Krzysztof Sowiński, Prezes Zarządu.

W najbliższym czasie Spółka planuje sukcesywne zwiększanie swojego udziału w polskim i europejskim rynku systemów kominowych, a także rozszerzanie sprzedaży unikatowych na skalę kraju luksusowych pieców akumulacyjnych, co pozwoli na wkroczenie w segment tzw. „produktów luksusowych”. Presto S.A. jest obecnie w trakcie wprowadzania do sprzedaży także drugiego nowego produktu, który zapewne poznamy niebawem.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia:


Jacek Jarosz

Gorące tematy

Primebit Games ...
PrimeBit Games intensyfikuje działalność ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 254,6 pkt, ...
Surfland pokła duże ...
Spółka Surfland Systemy Komputerowe ...
Po sesji na NewConnect ...
Na sesji środowej NCIndex wzrósł aż o 3,90 ...
Osiągamy zakładane cele ...
Kancelaria Prawna Inkaso WEC S.A. ma ...
Po sesji na NewConnect ...
Główny wskaźnik rynku NewConnect, ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.