• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
Debiut: MOONLIT (MLT) Kurs: 3,0451,75% Kupno: 3,04 Sprzedaż: 3,19
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Relacja z telekonferencji Presto S.A.

19 października 2012 roku odbyła się pierwsza telekonferencja prasowa niedawnego debiutanta rynku NewConnect, spółki Presto S.A. Udział w niej wzięli potencjalni i obecni akcjonariusze, przedstawiciele Spółki, w tym Prezes Zarządu – Krzysztof Sowiński, członkowie rady nadzorczej oraz przedstawiciele agencji PR.

Rozpoczęto od omówienia prezentacji, w której opisano strukturę sprzedaży, historię rozwoju Spółki, asortyment wraz z nowymi produktami, a także przewagi konkurencyjne. Podkreślano „bardzo dobrą jakość przy rozsądnych cenach” oraz uniwersalność oferowanych produktów – zarówno systemy kominowe Presto, jak i systemy uszczelniania przewodów kominowych są kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku urządzeniami grzewczymi, bez względu na ich wielkość czy rodzaj paliwa.

 

 

Emitent zdecydował się na tak nowatorską formę konferencji z uwagi na kontrolę kosztów. „Jestem przekonany, że takie podejście szczególnie opłaca się w warunkach ciężkiej sytuacji rynkowej. Konferencje prasowe organizowane z wielkim rozmachem z pewnością nie przybliżyłyby akcjonariuszy do oczekiwanej dywidendy” – powiedział Prezes Sowiński. Następnie, odpowiadając na pytania uczestników, podtrzymał opublikowane w zeszłym miesiącu prognozy (przychód: 12 mln zł, zysk: 800 tys. zł), a także zapewnił, iż intencją zarządu jest wypłata dywidendy za 2012 r. Zapowiedział również, że pierwsze efekty wprowadzania na rynek nowych produktów poznamy już w raporcie za III kwartał (data publikacji: do 14 listopada). „Proces przygotowania do sprzedaży był długi, jednak skutkuje bardzo dużym zainteresowaniem piecami Hypocuast.”

Jeden z gości wyraził zdziwienie zeszłotygodniowymi zniżkami cen akcji PSTA – z 0,28 zł 10 października do 0,20 zł wczoraj – mimo opublikowanych w raporcie miesięcznym za wrzesień informacji o finalizowaniu negocjacji umów z dostawcami rur z Niemiec i Czech. Zarząd zapewnił, że nie ma przesłanek do spadków, a zachowanie kursu jest zapewne jedynie „grą popytu i podaży”. Jednocześnie poinformował, że na ten moment Presto S.A. nie planuje nowej emisji, ale nie wyklucza kredytu w rachunku bieżącym. „Cieszymy się dużym zainteresowaniem banków, które prześcigają się w ofertach kredytowych. Nie wykluczone, że z którejś skorzystamy” – opowiadał Krzysztof Sowiński.

 

Presto S.A. jest producentem certyfikowanych systemów kominowych i elementów wentylacji, rozpoczyna także sprzedaż luksusowych pieców akumulacyjnych oraz innowacyjnych systemów uszczelniania przewodów kominowych. Na polskim rynku działa od 2004 r., prowadzi także dystrybucję na terenie Słowacji, Litwy i Czech.

 

Katarzyna Szostak

Jacek Jarosz

Gorące tematy

Po sesji na NewConnect ...
W środę 51 akcji na NewConnect mniej lub ...
Milkpol na plusie w ...
Milkpol to firma, która działa w branży ...
Apanet S.A. - analiza ...
Długoterminowa retrospektywa na wykresie ...
Premium Fund przejmuje ...
Premium Fund S.A. podpisała Term Sheet z ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 219,34 pkt, ...
Milkpol S.A. - analiza ...
Wykres Milkpolu w pierwszej połowie ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.