• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Presto S.A. negocjuje nowe kontrakty

Wygląda na to, że Presto S.A. – producent systemów kominowych, który zadebiutował na rynku NewConnect 13 września - radzi sobie całkiem nieźle jako Emitent. W opublikowanym dzisiaj raporcie miesięcznym czytamy, że nie tylko wprowadza na rynek dwa nowe produkty, ale i negocjuje dwa nowe kontrakty dotyczące strategicznej współpracy z zagranicznymi producentami rur.

Dużo ostatnimi czasy możemy przeczytać o „kryzysie” coraz intensywniej opanowującym branżę budowlaną, w której to działa Spółka. Ona sama jednak tłumaczy, że struktura produkcji budowlano-montażowej w Polsce w 58 proc. opiera się na budownictwie inżynieryjnym (budowy oraz remonty dróg, kolei czy mostów), budownictwo mieszkaniowe, w obrębie którego funkcjonuje Emitent, stanowi jedynie 13 proc. Problemy, jak wynika z analiz, w największym stopniu dotykają firm specjalizujących się we wznoszeniu budynków oraz związanych z infrastrukturą drogową. „Presto S.A., która działa w sektorze systemów kominowych – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, nie natrafia na tego typu bariery” – czytamy.

Struktura sprzedaży Presto S.A. (źródło: Presto S.A.)

Ponadto, Emitent w dalszym ciągu jest w trakcie wprowadzania na rynek dwóch nowych produktów, w tym luksusowych pieców akumulacyjnych Hypocaust, które w głównej mierze będą skierowane właśnie do klientów indywidualnych. Sprzedaż związana jest długofalowymi działaniami marketingu bezpośredniego, polegającymi na informowaniu zdunów o właściwościach i zastosowaniu produktów oraz edukacji związanej z instalacją. Presto S.A. podejmuje taką aktywność od lipca 2012 r.

Poszerzenie asortymentu o nowatorskie i pionierskie na polskim rynku artykuły pozwoli Spółce nie tylko na zwiększenie udziału w rynku systemów kominowych, ale także na zwiększenie sprzedaży. 7 września Emitent opublikował prognozy wyników finansowych na bieżący rok, przypomnijmy, że zakłada on przychód na poziomie 12 mln zł oraz wypracowanie 800 tys. zł zysku. Pisaliśmy o tym tutaj.

We wspomnianym raporcie miesięcznym za wrzesień, czytamy: „W tym miesiącu firma wygenerowała przychód, który w ocenie zarządu pozwala uznać prognozy finansowe opublikowane przez Emitenta za niezagrożone.”

Z zaprezentowanego dzisiaj dokumentu dowiedzieć się możemy również, że w analizowanym okresie Presto S.A. rozmawiał o nawiązaniu współpracy strategicznej z producentami rur z Niemiec i Czech. Z tym drugim podobne rozmowy miały już miejsce trzy lata temu, jednak wtedy właściwości oferowanych przez niego produktów nie spełniały oczekiwań Emitenta. W związku ze zmianą ich parametrów oraz technologii wytwarzania, a co za tym idzie podniesieniem jakości – ponownie podjęto rozmowy handlowe dotyczące uzyskania wyłączności na terenie Polski m.in. na dostawę ozdobnych i użytkowych wyrobów ceramicznych ogrodowych.

Ponadto, Spółka zapowiedziała swoją pierwszą konferencję prasową jako Emitent rynku NewConnect. Odbędzie się ona 19 października 2012 r. i będzie miała postać telekonferencji. Zaprezentowane zostaną kluczowe informacje dotyczące realizacji celów emisyjnych Presto S.A.

Adam Witczak

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.