• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Spółka Intentio rozpoczęła prywatną emisję obligacji

Intentio, spółka specjalizująca się w zarządzaniu wierzytelnościami, chce pozyskać 5 mln zł w ramach prywatnej emisji obligacji. Wpływy zostaną przeznaczone na zakup portfeli wierzytelności.

Intentio Sp. z o.o. specjalizuje się w zarządzaniu wierzytelnościami małych i średnich firm, jednostek samorządu terytorialnego oraz zakładów opieki zdrowotnej. Dzisiaj zaoferowała inwestorom dwuletnie obligacje. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup portfeli wierzytelności oraz środków obrotowych na bieżącą działalność operacyjną.

- Atutem naszego modelu biznesowego jest gwarancja stabilnych przychodów - mówi Kamila Markiewicz, prezes zarządu Intentio. – Co piąta faktura w polskich firmach jest nieopłacona w terminie. Obserwujemy rosnący udział przedsiębiorstw, które mają w swoich portfelach nawet połowę nieuregulowanych należności. To pokazuje, jak ogromny potencjał drzemie w rynku windykacyjnym w Polsce – dodaje.

Za pieniądze pozyskane z obligacji spółka zakupi portfele wierzytelności o wartości około 30 mln zł. W 2018 roku przewiduje uzyskanie przychodów z tytułu windykacji na poziomie 3-7 mln zł.

- Nawiązaliśmy już współpracę z przedsiębiorstwami prawno-windykacyjnymi i agencjami detektywistycznymi, celem zmaksymalizowania skuteczności dochodzenia wierzytelności w pierwszym okresie po uzyskaniu finansowania– mówi Edyta Zemła, wiceprezes zarządu Intentio. - Następnym krokiem jest stworzenie własnej kancelarii prawnej oraz zamiejscowych biur, które już w przyszłym roku przejmą wszystkie procesy prawno-windykacyjne spółki – dodaje.

W 2019 roku spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect, w celu poprawy dostępu do kapitału dla podstawowej działalności. Celem, który sobie stawia, jest stworzenie sieci oddziałów w Polsce oraz Europie, a także zbudowanie marki mogącej w niektórych obszarach konkurować z największymi graczami na rynku.

- Siłą Intentio jest zrozumienie dynamiki zmieniającego się rynku windykacyjnego oraz bogate doświadczenie w zarządzaniu płynnością finansową – mówi Jacek Gwoździewicz, pomysłodawca i wiceprezes zarządu Intentio. – Jesteśmy wiarygodnym partnerem. Każdą transakcję będziemy poprzedzali szczegółową analizą struktury portfela – dodaje.

Intentio to młoda, wrocławska spółka, która oferuje usługi skoncentrowane na prawnej windykacji wierzytelności oraz ochronie przedsiębiorców przed nierzetelnymi praktykami windykacyjnymi. Świadczy również usługi w zakresie monitoringu płatności faktur, a w sprawach o większej wartości, proponuje wsparcie agencji detektywistycznych przy ujawnianiu majątków dłużników. Poza reprezentowaniem swoich klientów, będzie dochodziła własnych wierzytelności, skupując całe portfele – m.in. od banków.

Redakcja

Gorące tematy

Infoscan zwiększa pulę ...
Spółka Infoscan S.A. planuje pozyskać od ...
Udana premiera ...
Premiera gry Halls of Horror miała miejsce ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 217,64 pkt, ...
Nestmedic prezentuje ...
Spółka Nestmedic S.A. opracowała kolejną ...
Po sesji na NewConnect ...
W środę wzrosła wycena 63 papierów, ...
Kancelaria Prawna-Inkaso ...
Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. dokonała ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.