• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.7%
Bezrobocie6.1%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kolejny producent gier wybiera sie na NewConnect

The Dust S.A. – producent gier mobilnych planuje zadebiutować na rynku NewConnect. Spółka opublikowała memorandum informacyjne w związku z pierwszą ofertą publiczną akcji. Zapisy na akcje w ramach transzy dla inwestorów indywidualnych będą trwały od 22 do 29 sierpnia. Zapisów będzie można dokonać za pośrednictwem Polskiego Domu Maklerskiego, Millennium Domu Maklerskiego oraz Domu Maklerskiego Capital Partners.

The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne w dwóch modelach: gry reklamowe na zlecenie (tzw. advergaming) oraz gry własne dystrybuowane w modelu F2P (free-to-play). Na zlecenie klientów korporacyjnych Spółka zrealizowała szereg gier reklamowych m.in. dla Grupy Maspex (marki Tymbark i Kubuś) – gry „Kapsel Run!”, „Kapsel Run 2 Challenge” i „Gry Kubusia”. Spółka jest autorem Kings of Cards – pierwszej gry w technologii rozszerzonej rzeczywistości na platformę Microsoft.

W ramach publicznej oferty akcji inwestorzy będą mogli kupić 220.000 akcji, z czego 145.000 będą stanowiły akcje nowej emisji serii C, a kolejne 75.000 będą stanowiły istniejące akcje serii B. Cena maksymalna, po której będą składane zapisy w transzy inwestorów indywidualnych zostanie podana 22 sierpnia, w dniu rozpoczęcia zapisów na akcje. Inwestorzy indywidualni będą mogli składać zapisy do 29 sierpnia. 30 sierpnia Spółka opublikuje cenę emisyjną akcji. W dniach 31 sierpnia i 1 września będą przyjmowane zapisy w transzy dużych inwestorów. Do 8 września planowany jest przydział oferowanych akcji, które w IV kwartale mają zadebiutować na rynku NewConnect.

- „Oferta publiczna akcji oraz debiut na rynku NewConnect jest bardzo istotnym etapem w rozwoju naszej firmy. Celem emisji jest pozyskanie środków na rozwój Spółki w tym na przyśpieszenie realizacji strategii, która zakłada m.in. dynamiczny rozwój segmentu gier własnych w modelu F2P. Gry mobilne to najszybciej rozwijający się segment rynku gier, a według prognoz Newzoo jego wartość wzrośnie do 65 mld USD w 2020 r., czyli 68% więcej niż w 2016 r. Dzięki ofercie będziemy mogli w pełni wykorzystać zbudowany już potencjał i doświadczenie The Dust.”  –  komentuje Jakub Wolff, Prezes Zarządu The Dust S.A.

Środki pozyskane w ramach emisji mają zostać przeznaczone na rozwój spółki w tym na ekspansję na rynku gier własnych w modelu F2P. W 2016 r. przychody z tytułu produkcji własnych stanowiły zaledwie 10% wszystkich przychodów. Plany spółki zakładają ich systematyczny wzrost do 72% w 2019 r., przy jednoczesnym utrzymaniu i rozwoju działalności na zlecenie.

Spółka w memorandum informacyjnym opublikowała również wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży w I półroczu 2017 roku wyniosły 625 tys. zł, co oznacza dwukrotny wzrost w porównaniu z przychodami w całym 2016 roku. Zysk netto w I półroczu 2017 r. wynosił 399 tys. zł i był ponad 5 krotnie wyższy niż w całym 2016 r., kiedy wyniósł 73 tys. zł.

Redakcja

Gorące tematy

Triggo zapowiada debiut ...
Zarząd Triggo S.A., planuje na przełomie ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex zakończył dziś sesję na poziomie ...
Passus S.A. planuje ...
Zarząd GPW dopuścił do obrotu na rynku ...
Po sesji na NewConnect ...
66 akcji podrożało we wtorek na tzw. małym ...
K&K Herbal patrzy z ...
K&K Herbal to firma, która rozprowadza ...
Serial Cleaner od ...
Gra Serial Cleaner w tydzień po premierze ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.