• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

T-Bull - zyski i plany przejścia na główny rynek

T-Bull to firma z Wrocławia, która zajmuje się programowaniem i sprzedażą gier komputerowych. Mówiąc bardziej precyzyjnie, chodzi o gry na urządzenia mobilne. Są one sprzedawane głównie w modelu F2P (free to play). Oznacza to, że software udostępniany jest za darmo, a przychody generowane są dzięki reklamom oraz sprzedaży dodatków do rozgrywek.

Firma istnieje od roku 2010. Jak dowiadujemy się z raportu za I kw. 2018, skumulowana liczba pobrań tytułów T-Bull na dzień 30 kwietnia 2018 wynosiła 321,7 mln. Średnia dzienna liczba pobrań w tymże pierwszym kwartale to 242 tys.

Przykładowe tytuły firmy to Nitro Racing GO, Top Speed, Traffic Xtreme, Top Boat czy Best Sniper.

Spójrzmy na wyniki pierwszych kwartałów lat 2017 i 2018:

Przychody za styczeń, luty i marzec 2018 to łącznie 3,82 mln zł. W stosunku rocznym wzrosły o 1,4 proc. Udało się wypracować 1,17 mln zł zysku operacyjnego. Niestety, w porównaniu z wynikiem pierwszego trymestru 2017 to wyraźna redukcja - do 73 proc. poprzednio notowanej kwoty. Tym samym odpowiednia marża spadła z 42,3 proc. do 30,5 proc.

Podobnie rzecz się miała z pozostałymi zyskami - np. rentowność operacyjna to 23,2 proc. (rok wcześniej 33,1 proc.).

Przypomnijmy lata 2016 - 2017 (dane roczne):

Wpływy ze sprzedaży za I kw. 2018 to 14,27 mln zł. Dynamika roczna wyniosła 5 proc. Marża netto zmienila się nieznacznie, podobnie rzecz się miała z marżą na poziomie EBITDA. Z drugiej strony, rentowności netto na sprzedaży i operacyjna spadły dość wyraźnie: ta druga z 45,4 proc. do 37,7 proc.

Zerknijmy na pozycje bilansowe:

Suma bilansowa to ostatnio 16,5 mln zł. Po stronie majątkowej aż 88 proc. to aktywa trwałe. Te ostatnie to głównie długoterminowe rozliczenia międzyokresowe (7,24 mln zł) oraz wartości niematerialne i prawne (6,6 mln zł).

W majątku obrotowym prym wiedzie gotówka: środki pieniężne opiewały ostatnio na 780,5 tys. zł. Ta kwota pokrywała 28 proc. zobowiązań krótkoterminowych, czyli wypłacalność natychmiastowa była dość solidna - nawet jeżeli ogólny wskaźnik płynności bieżącej jawił się jako relatywnie niski (1,10 pkt). Zresztą, i tak trzeba przyznać, że płynność ta poprawiła się k/k oraz r/r.

Firma balansuje na pograniczu złotej reguły bilansowej, niewiele brakuje więc, by kapitał własny zrównoważył aktywa trwałe.

Ogólne zadłużenie jest niskie - to 16 proc. pasywów. Tak więc przedsiębiorstwo stawia w głównej mierze na samodzielne finansowe.

ROE i ROA liczymy jako iloraz zysku netto za dany okres (rok, kwartał) oraz pozycji bilansowej z końca roku poprzedniego. Wyniki za I kw. 2018 były słabsze niż te z I kw. 2017, co wynikało ze spadku zarobku netto, a zarazem ze wzrostu kapitału własnego i aktywów.

Poniżej mamy strukturę akcjonariatu spółki (Dariusz Fijałkowski jest członkiem zarządu, Grzegorz Zwoliński jest prezesem, Radosław Łapczyński przewodzi radzie nadzorczej):

A teraz - wykres notowań:

Tendencja jest niestety spadkowa. W czerwcu 2017, czyli rok temu, zdarzało się, iż kurs krążył przy 205 zł. Tymczasem najnowsze minima to ok. 65,50 zł. Ważniejsze opory to ok. 79,50 - 80 zł, 93 zł i 99 zł. Na razie trudno o jakieś wyraźne sygnały pro-zakupowe, nawet jeśli dzisiejsza sesja (8 czerwca) była wzrostowa (+0,76 proc.). Wymowne byłoby dopiero pokonanie okolicy 80 zł i linii spadkowej.

Z raportu kwartalnego dowiadujemy się, iż T-Bull ma zamiar przeprowadzić ofertę publiczną (do 100 tys. akcji) i przenieść notowania na rynek główny. Wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego jest procedowany w KNF.

Adam Witczak

Gorące tematy

Po sesji na NewConnect ...
Sesja poniedziałkowa - w dniu 22 lipca - ...
K&K Herbal - czekając na ...
Raport półroczny K&K Herbal (czy też ...
The Dust S.A. - analiza ...
W tym roku wykres The Dust odbił się od ...
Po sesji na NewConnect ...
49 akcji podrożało na NewConnect w dniu 16 ...
Kancelaria WEC nabyła ...
Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A., Spółka ...
Movie Games S.A. - ...
W maju 2019 wykres Movie Games sięgał do ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.