• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Niższe przychody, porównywalne zyski

Dektra S.A. opublikowała zarówno swe jednostkowe, jak i skonsolidowane wyniki za 2013 rok. My przyjrzymy się przede wszystkim tym, które obejmują również spółki zależne. Czy był to udany okres dla Grupy?

W rachunku za 2013 rok Grupa podliczyła swe przychody na 14 mln zł. W porównaniu z rokiem poprzednim oznacza to spadek o około 7 proc., kiedy było to 15,1 mln zł. Dzięki redukcji kosztów usług obcych, wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników udało się jednak poprawić rentowność na sprzedaży, która wzrosła z 6,2 do 7,1 proc. W efekcie skonsolidowany zysk na sprzedaży osiągnął okrągłą kwotę 1 mln zł wobec 930 tys. zł rok wcześniej. Wzrost pozostałych kosztów operacyjnych spowodował jednak, że EBIT Grupy zmalał z 899 do 859 tys. zł. Finalnie rok zakończył się praktycznie identycznym wynikiem netto – było to bowiem 716 tys. zł wobec 720 tys. zł poprzednio.

W liście do akcjonariuszy, prezes Spółki, Maciej Stefański, stwierdza, że jako Grupa działająca na rynku materiałów izolacyjnych dla budownictwa, musiała mierzyć się z niekorzystną koniunkturą gospodarczą i rynkową. Temu spowolnieniu towarzyszyła także nie najlepsza kondycja sektora budowlanego. Czynniki te znalazły swe odzwierciedlenie także w osiągniętych rezultatach. Jak informuje szef Dektry, zaważył na nich rezultat spółki zależnej – Indiver S.A., dla której 2013 rok był czasem kontynuowania i zamykania istotnych inwestycji. Podmiot ten stał się również głównym dostawcą folii atestowanych dla Emitenta, a także zapewnia mu zaplecze technologiczne i inwestycyjne, pozyskując „certyfikaty i aprobaty dla nowo wprowadzanych produktów”.

W tym roku Grupa ma zamiar poszerzyć swą ofertę o folie kiszonkarskie, które używane są w rolnictwie do okrywania pryzm i wykładania silosów. W planie jest także rozpoczęcie produkcji pionowych izolacji fundamentów. Jak określa prezes – Indiver w tych działaniach odgrywa ważną rolę – stanowi bowiem swego rodzaju inkubator dla większości inwestycji realizowanych w ramach grupy kapitałowej.

W dokumencie czytamy, że główne zamiary na ten rok to redukcja kosztów i nowe porozumienia handlowe. W ramach tego pierwszego obszaru Spółka planuje optymalizację kosztów funkcjonowania podmiotów wewnątrz grupy kapitałowej, chce także zredukować koszty obce, zoptymalizować transport i procesy produkcyjne oraz sposób pakowania towarów. W celu realizacji drugiej kwestii Emitent planuje m.in. rozwijanie kooperacji barterowej, pozyskanie nowych przedstawicieli handlowych w oparciu o ofertę freelancingu, a także nowe umowy handlowe z kolejnymi producentami i penetrację rynków europejskich pod kątem korzystnych porozumień.

Jacek Jarosz

Gorące tematy

JR HOLDING ASI S.A. ma ...
Spółka JR HOLDING ASI S.A.,otrzymała list ...
Polyslash coraz bliżej ...
Spółka Polyslash złożyła Dokument ...
Ovid Works o krok od ...
Ovid Works złożyła Dokument Informacyjny ...
Infoscan wprowadzi na ...
Infoscan rozpoczyna nowy etap w procesie ...
Cherrypick Games ...
Cherrypick Games, notowany na NewConnect ...
SONKA z przychodami 2,73 ...
SONKA, notowana na NewConnect spółka ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.