• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.7%
Bezrobocie6.1%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Przeciągające się procedury

Madkom to spółka stosunkowo nowa na NewConnect, bowiem jej debiut odbył się 9 sierpnia br. W ubiegły piątek, dokładnie trzy miesiące po pierwszym notowaniu, przekazała inwestorom swoje wyniki za okres trzeciego kwartału.

„Czynnikami mającymi bezpośredni wpływ na aktualną sytuację finansową spółki były, przede wszystkim, przeciągające się procedury przetargowe, na które Emitent nie ma wpływu” – informuje komentarz zarządu. Jak zatem prezentuje się kondycja Spółki? Kwartalne przychody wyniosły 1,14 mln zł, co oznacza, że w bieżącym roku wynoszą one 3,62 mln zł. Danych porównywalnych nie ma, bo działalność operacyjna Madkom rozpoczęła się we wrześniu roku 2011. Co z wynikami? Na wszystkich pozycjach notowane są liczby ujemne. Strata na sprzedaży w przeciągu lipca do września wyniosła 130 tys. zł, a strata netto wyniosła w ostatecznym rozrachunku 219,9 tys. zł. Po dołączeniu poprzednich kwartałów Emitent notuje stratę w wysokości 1,46 mln zł. W danych wykazanych w bilansie Madkom wykazał 488,9 tys. zł krótkoterminowych należności i ponad 743 tys. zł analogicznych zobowiązań. Na 30 września stan środków pieniężnych wynosił z kolei 293 tys. zł.

Zarząd zwraca uwagę na fakt, że narastająca strata podyktowana jest sezonowością rynku, na jakim działa Spółka – oraz kontraktami będącymi w fazie realizacji. Zazwyczaj sprzedaż produktów wysokomarżowych (czyli autorskiego oprogramowania) powoduje poprawę wyników właśnie w trzecim i czwartym kwartale każdego roku. Bieżące dwanaście miesięcy jest jednak nieco odmienne, bo Emitent zauważa zmniejszenie ilości zamówień na rynku oraz „ostrą i niezdrową konkurencję” firm, które składają oferty poniżej kosztów wytworzenia lub wdrożenia systemów informatycznych.

Czy Madkom wkrótce opublikuje nową strategię? Być może tak, bo w raporcie czytamy, iż rozważana jest strategia rozwoju spółki, która złagodzi efekt sezonowości dzięki większym wpływom ze stałych umów i wprowadzenie nowych usług do oferty. Planowane jest także przesunięcie części zasobów osobowych do nowego podmiotu, który będzie wchodził w skład grupy kapitałowej Spółki, ale będzie finansowany przez inwestora instytucjonalnego. Ewentualne zmiany w strategii będą jednak dopiero rozważane, a ewentualne decyzje zostaną podane w komunikacie bieżącym.

Madkom odwołał także prognozy finansowe bieżący rok z powodu wyżej wspomnianych czynników oraz przesunięciami w harmonogramach realizacji projektów informatycznych. Konkretnie chodzi o fakt, iż wszystkie przetargi, które pierwotnie objęte były prognozą, ogłoszone zostały dopiero w ubiegłym i bieżącym trymestrze. W związku z tym nie ma w zasadzie możliwości, aby ich realizacji rozpoczęła się w tym roku. Dodatkowo od połowy tego roku daje się zauważyć „pogorszenie nastrojów podmiotów branży IT działających w rynku administracji publicznej co związane jest ze zmniejszającą się ilością zamówień pochodzących z sektora”.

 

Głównym źródłem przychodów Emitenta jest sprzedaż własnego oprogramowania oraz świadczenie usług wdrożeniowych i szkoleń w zakresie oprogramowania. Madkom jest dostawcą i integratorem autorskich produktów do zarządzania dokumentami, archiwami elektronicznymi i budżetem w jednostkach samorządu terytorialnego.

Adam Witczak

Gorące tematy

Auto-Spa zmienia nazwę
Auto-Spa S.A. zmienia nazwę na Fince ...
Po sesji na NewConnect ...
W czasie sesji 19 lipca było na NewConnect ...
Scope Fluidics na ...
Prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel i ...
Bookre z Grupy Midven ...
Grupa Midven posiadająca większościowy ...
Po sesji na NewConnect ...
Sesja wtorkowa przyniosła wzrost ceny 66 ...
Passus S.A. debiutuje na ...
Dziś na warszawskiej giełdzie ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.