• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Robinson Europe inwestuje w wędkarstwo

Robinson Europe S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się sprzedażą sprzętu wędkarskiego, zakończyła rok obrotowy 2018/2019 zyskiem netto na poziomie 373 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży w wysokości 16.062 tys. zł. Spółka zrealizowała istotne inwestycje w segmencie wędkarstwa, których głównym celem była promocja marki na rynku polskim.

Narastająco, po czterech kwartałach roku obrotowego 2018/2019 zysk netto Robinson Europe S.A. wyniósł ponad 373 tys. zł wobec 1.338 tys. zł rok wcześniej, a przychody netto ze sprzedaży zwiększyły się do poziomu 16.062 tys. zł z 15.201 tys. zł w czterech kwartałach roku obrotowego 2017/2018. Największy wpływ na spadek rentowności miała decyzja o przeznaczeniu środków z zeszłorocznego zysku na zdecydowanie mocniejsze zaangażowanie się w promocję marki na rynku polskim poprzez większą aktywność w social mediach, udział w imprezach sportowych (wędkarskich) oraz promocję w prasie tradycyjnej nie tylko poprzez pojedyncze reklamy, ale też aktywny udział w kreowaniu trendów rynkowych. Spółka zintensyfikowała również działalność w wyczynowym obszarze wędkarstwa, gdyż oprócz od wielu lat wiodącej i kojarzącej się z nią aktywności w wędkarstwie spławikowym, dołożony został mocny udział w kreowaniu wyczynowego wędkarstwa spinningowego i feederowego. Zdaniem Zarządu Robinson Europe S.A. dokonane kosztowne inwestycje pozwolą na umacnianie pozycji rynkowej w długoterminowej perspektywie.

„Przez cały rok obrotowy 2018/2019 przeprowadzaliśmy znaczące inwestycje, których podstawowym celem była promocja marki na rynku polskim. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży oraz długa obecność na rynku wędkarskim potwierdzają konieczność takich działań. Na początku roku dokonaliśmy też resztkowej wyprzedaży pozostałego sprzętu sportowego, co miało negatywny wpływ na całościowy roczny wynik finansowy Spółki, ale w ten sposób udało nam się zamknąć ten temat. Jestem przekonany, że poczynione inwestycje i rosnący obszar wędkarstwa umożliwią nam dalszy rozwój Spółki.” - wyjaśnia Paweł Busz, Członek Zarządu Spółki Robinson Europe S.A.

W segmencie wędkarstwa Spółka we wszystkich obszarach działań dystrybucyjnych, czyli podstawowej sprzedaży krajowej, sprzedaży do krajów Unii Europejskiej oraz sprzedaży eksportowej poza Unię Europejską Robinson Europe S.A. osiąga wzrosty w ujęciu rdr. Trendy rynkowe są bardzo pozytywne i widoczny jest wzrost udziału młodego pokolenia, które wnosi istotne ożywienie w kreowaniu nowych trendów i budowaniu społeczności wędkarskiej, np. poprzez organizację imprez o charakterze amatorskim czy sportowym.

Bardzo dynamicznie rozwija się również notowana na rynku NewConnect spółka Outdoorzy S.A., w której Robinson Europe S.A. posiada akcje stanowiące 49,99% udziału w jej kapitale zakładowym. Z niewielkiego podmiotu o rocznych przychodach rzędu niecałych 2 mln zł w momencie inwestycji dokonywanej przez Robinson Europe S.A., Outdoorzy S.A. stali się spółką wypracowującą co roku znaczny progres wyników finansowych.

„Nasz segment wędkarstwa osiąga stabilne wzrosty we wszystkich obszarach działań dystrybucyjnych, co napawa nas dużym optymizmem. Warto dodać, że w 4 kw. roku obrotowego 2018/2019 alokowaliśmy nasze zasoby na przygotowaniu do przyszłego sezonu i zbieranie zamówień przedsezonowych, co zaowocowało zebraniem ich na rekordowo wysokim poziomie w relacji do minionych lat. Dużą dumę stanowi dla nas także notowana na rynku NewConnect spółka Outdoorzy S.A., której jesteśmy największym akcjonariuszem. Podmiot ten znacząco poprawia wyniki finansowe i umacnia swoją pozycję rynkową, stając się coraz bardziej dojrzałą spółką. Jej osiągnięcia oceniamy jako imponujące i liczymy na utrzymanie tego dynamicznego wzrostu w kolejnych latach.” - zakończył Paweł Busz.

Robinson Europe S.A. to spółka notowana na rynku NewConnect od czerwca 2011 r. Głównym przedmiotem jej działalności jest sprzedaż sprzętu wędkarskiego. Historia przedsiębiorstwa sięga 1991 r., kiedy to obecni Członkowie Zarządu założyli firmę „BIS”, która szybko stała się znaczącym podmiotem w branży wędkarskiej. W 2016 r. na rynku NewConnect zadebiutowała spółka portfelowa Robinson Europe S.A. - Outdoorzy S.A., w której Emitent posiada obecnie akcje stanowiące 49,99% udziału w kapitale zakładowym. Podmiot ten działa w branży e-commerce i zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości odzieży outdoorowej oraz sprzętu sportowego za pośrednictwem własnego sklepu internetowego.

 

(Robinson Europe)

Adam Witczak

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.