• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Robinson Europe podtrzymuje dobre wyniki finansowe

Robinson Europe S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się sprzedażą sprzętu wędkarskiego, wypracowała w 3 kw. roku obrotowego 2018/2019 prawie 109 tys. zł zysku netto przy przychodach netto ze sprzedaży przekraczających 4.750 tys. zł. Spółka koncentruje się na rozwoju segmentu wędkarstwa, w którym notuje coraz wyższą sprzedaż w kraju oraz na rynkach zagranicznych.

Po trzech kwartałach roku obrotowego 2018/2019 zysk netto Emitenta wyniósł 913 tys. zł, a jego przychody netto ze sprzedaży sięgają 13.168 tys. zł. W analogicznym okresie roku obrotowego 2017/2018 Robinson Europe S.A. miała 1.068 tys. zł zysku netto przy przychodach netto ze sprzedaży w wysokości 12.464 tys. zł. Spółka utrzymuje wzrost sprzedaży dzięki stałemu rozwojowi działalności biznesowej i handlowej w segmencie wędkarstwa, który stanowi obecnie jej core business. Zarząd Robinson Europe S.A. będzie dążył do realizowania działań mających na celu dalsze zwiększanie przychodów w tym segmencie zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych.

„Osiągnięte wyniki finansowe w trzecim kwartale roku obrotowego 2018/2019 potwierdzają słuszność przyjętej strategii rozwoju i koncentracji na segmencie wędkarstwa. Udaje nam się zwiększać sprzedaż na rynku polskim oraz w działalności eksportowej, co świadczy o dobrych perspektywach na kolejne kwartały. Po trzech kwartałach roku obrotowego 2018/2019 zysk netto jest nieznacznie niż w tym samym okresie ubiegłego roku obrotowego. Wynika to ze wzrostu kosztów wynagrodzeń oraz usług obcych. Intensywnie pracujemy nad tym, aby cały rok zakończyć bardzo dobrym wynikiem finansowym.” - ocenia Paweł Busz, Członek Zarządu Spółki Robinson Europe S.A.

Ważnym czynnikiem utrzymania wzrostu przychodów oraz odpowiedniego poziomu marżowości jest prowadzenie skutecznej i efektywnej polityki sprzedażowej oraz realizowanie działań zarządczych w zakresie optymalizacji kosztów. Emitent wdraża także zmiany w procesach zarządczych i organizacyjnych w obszarze wewnętrznej obsługi sprzedaży. Spółka odnosi spore sukcesy w zakresie promocji firmy oraz własnych marek poprzez udział w prestiżowych zawodach i osiąganie na tym polu znaczących sukcesów, co stanowi świetną promocję firmy w branży i wśród wędkarzy oraz bardzo dobrą reklamę dla marki Robinson Europe. Zarząd Spółki liczy, że powyższe działania przełożą się na efekty handlowe w postaci coraz wyższego prestiżu postrzegania jakości jej sprzętu przez klientów.

„Nieustannie prowadzimy działania zarządcze i operacyjne mające na celu optymalizację kosztów i poprawę efektywności polityki sprzedażowej. Chcemy jak najlepiej wykorzystać posiadane zasoby. Ważnym elementem budowania wizerunku Spółki oraz prestiżu naszych produktów jest osiąganie sukcesów sportowych przez nasz klub VDE - ROBINSON. Dbamy także o wykorzystanie w działaniach marketingowych nowoczesnych technologii i kanałów sprzedażowych oraz coraz większej obecności w mediach społecznościowych.” - dodaje Paweł Busz.

W tym roku Spółka po raz kolejny wypłaciła dywidendę w wysokości 0,07 zł na akcję. Dzień dywidendy był ustalony na 5 lipca 2019 r., a jej wypłata nastąpiła w dniu 11 lipca 2019 r. Emitent zakończył rok obrotowy 2017/2018 zyskiem netto w wysokości 1.303 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży na poziomie 15.202 tys. zł.

Robinson Europe S.A. to spółka notowana na rynku NewConnect od czerwca 2011 r. Głównym przedmiotem jej działalności jest sprzedaż sprzętu wędkarskiego. Historia przedsiębiorstwa sięga 1991 r., kiedy to obecni Członkowie Zarządu założyli firmę „BIS”, która szybko stała się znaczącym podmiotem w branży wędkarskiej. W 2016 r. na rynku NewConnect zadebiutowała spółka portfelowa Robinson Europe S.A. - Outdoorzy S.A., w której Emitent posiada obecnie akcje stanowiące 49,99% udziału w kapitale zakładowym. Podmiot ten działa w branży e-commerce i zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości odzieży outdoorowej oraz sprzętu sportowego za pośrednictwem własnego sklepu internetowego.

Adam Witczak

Gorące tematy

Cherrypick Games ...
Cherrypick Games, notowany na NewConnect ...
SONKA z przychodami 2,73 ...
SONKA, notowana na NewConnect spółka ...
Robinson Europe ...
Robinson Europe S.A., Spółka notowana na ...
Movie Games wzmacnia ...
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Movie ...
Art Games Studio i gra ...
Art Games Studio, notowany na NewConnect ...
ECC Games ma umowę z ...
ECC Games SA, producent gier i symulatorów ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.