• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
Debiut: SPYROSOFT (SPR) Kurs: Kupno: 0,00 Sprzedaż: 0,00
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

SFK Polkap S.A. - kolejny dobry kwartał

Skoczowska Fabryka Kapeluszy POLKAP S.A., wypracowała 1.110 tys. zł zysku netto w 2 kw. 2015 r. przy przychodach wynoszących 4.936 tys. zł. Dobre wyniki finansowe są rezultatem utrzymywania wysokiej jakości oferowanych produktów. 

W analogicznym okresie ub. roku Spółka miała 120 tys. zł zysku netto, a jej sprzedaż sięgnęła 2.503 tys. zł. Po dwóch kwartałach br. Emitent osiągnął już zysk netto przekraczający 2.570 tys. zł, a jego przychody ukształtowały się na poziomie 9.808 tys. zł. Produkty Polkapu wyróżniają się na tle konkurencji bardzo wysoką jakością, co przekłada się na wysokie zainteresowanie nimi ze strony potencjalnych nabywców.

Wypracowane przychody i zyski w 2 kw. 2015 r. potwierdzają, że pozytywna tendencja wyników finansowych z 1 kw. br. została utrzymana. Nasze produkty cechuje bardzo wysoka jakość, która pozwala nam konkurować z innymi producentami w branży. Wierzę, że realizacja założeń strategii rozwoju umożliwi nam osiąganie dobrych wyników finansowych w kolejnych kwartałach.” - mówi Paweł Kaliciak, Prezes Zarządu Spółki Skoczowska Fabryka Kapeluszy S.A.

Spółka bardzo dynamicznie rozwija swoją działalność na rynku polskim w każdym asortymencie oferowanych wyrobów, pracując nad nawiązywaniem nowych relacji z producentami oraz dystrybutorami odzieży. Polkap promuje swoje wyroby m.in. poprzez osobiste kontakty i prezentacje oraz bierze także udział w targach i imprezach wystawienniczych na rynkach międzynarodowych. Sytuacja w branży jest bardzo wymagająca, ale Spółka posiada wypracowane relacje oraz renomę biznesową, co pozwoliło jej zrealizować szereg zamówień w ostatnich kwartałach. Najważniejszym źródłem przychodów Emitenta pozostaje sprzedaż eksportowa, głównie do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii, Izraela oraz krajów Ameryki Płd.

Czujemy się coraz mocniejsi na rynkach zagranicznych, ale nie zapominamy o polskim rynku i aktywnie rozwijamy na nim swoją działalność. Aby sprostać wzrostowi zamówień od nowych i obecnych klientów, zdecydowaliśmy się zatrudnić nowych specjalistów. Widzimy także, że sukcesy sprzedażowe są istotnie powiązane ze wzrostem zatrudnienia. Cały czas prowadzimy działania mające na celu nawiązywanie nowych relacji biznesowych, które powinny zaowocować podpisywaniem nowych kontraktów handlowych.” - podsumowuje Kaliciak.

Skoczowska Fabryka Kapeluszy POLKAP S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect od sierpnia 2012 r., która zajmuje się produkcją i dystrybucją kapeluszy oraz półproduktów z wełny, a także włosa króliczego. W marcu 2014 r. jej obligacje zadebiutowały również na rynku Catalyst, a środki pozyskane z emisji dłużnych papierów wartościowych Spółka przeznaczyła, m.in. na zakup licencji do marek. Polkap wypracował w 2014 r. zysk netto w wysokości 1.027 tys. zł przy przychodach na poziomie 11.635 tys. zł.


Redakcja

Gorące tematy

Cherrypick Games ...
Cherrypick Games, notowany na NewConnect ...
SONKA z przychodami 2,73 ...
SONKA, notowana na NewConnect spółka ...
Robinson Europe ...
Robinson Europe S.A., Spółka notowana na ...
Movie Games wzmacnia ...
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Movie ...
Art Games Studio i gra ...
Art Games Studio, notowany na NewConnect ...
ECC Games ma umowę z ...
ECC Games SA, producent gier i symulatorów ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.