• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Art Games Studio planuje debiut na NewConnect

Spółka Art Games Studio SA jest coraz bliżej debiutu na NewConnect. Spółka czeka na zatwierdzenie Dokumentu Informacyjnego, który złożyła do Giełdy Papierów Wartościowych 8 marca br. W marcu studio podpisało umowę o współpracy z rosyjskim WallRus, który pomoże jej w tworzeniu gry When I Was Young. Spółka pracuje obecnie nad ośmioma projektami.

- Początek 2019 roku był dla nas bardzo intensywny. Oprócz tworzenia i współtworzenia nowych tytułów, koncentrowaliśmy się na przygotowaniach do debiutu na NewConnect. Jesteśmy już na ostatniej prostej, czekamy na zatwierdzenie Dokumentu Informacyjnego przez GPW, a następnie wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Wierzymy, że upublicznienie akcji naszej spółki wpłynie na rozpoznawalność Art Games Studio w branży i zwiększy jej wiarygodność dla potencjalnych kontrahentów – informuje Jakub Bąk, prezes Art Games Studio
W marcu spółka podpisała umowę ze studiem WallRus z Rosji, które pomoże w stworzeniu gry When I Was Young. Fabuła opowiada historię Amerykanina, który wyruszył na wojnę w Wietnamie, by odnaleźć brata. W grze przedstawiono ciekawą i ryzykowną podróż do świata pełnego niebezpieczeństw, ale też wypełnioną m.in. uroczymi uliczkami miast i kolorową dżunglą. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i zaskakująca. W grze zastosowaną oryginalną grafikę, której zadaniem jest podkreślenie atmosfery Ameryki z lat 60. i piękne krajobrazy Wietnamu.

– Podpisanie umowy ze studiem z Rosji to pierwszy krok w kierunku nawiązywania współpracy z zagranicznymi partnerami. Cenimy taki model prowadzenia biznesu, chcielibyśmy, do końca roku nawiązać relację z przynajmniej jeszcze jednym zespołem spoza kraju. To bardzo otwiera horyzonty i pozwala spojrzeć na niektóre projekty z nieco innej perspektywy – komentuje Jakub Bąk

Studio pracuje obecnie nad ośmioma projektami, których jest twórcą lub współtwórcą. Najbliższe premiery zaplanowano na przełomie Q2/Q3 – to Spyhack, Unlucky7 i The Worst Day Ever, które zostaną wydane na komputery stacjonarne. – Liczymy na duże zainteresowanie tymi tytułami. Każdy z nich ma w sobie ogromny potencjał i skonkretyzowaną grupę odbiorców, do której chcemy dotrzeć. Sukces tych premier pozwoli nam ugruntować pozycję w polskiej branży gamedev – dodaje Jakub Bąk

W czwartym kwartale spółka planuje pięć kolejnych premier, m.in. kontrowersyjny Faither, czyli symulator egzorcysty, który zostanie wydany na PC i konsolę Nintendo Switch, Toolboy – grę platformową o robocie, w pięknej oprawie graficznej, przygotowywana na konsolę Nintendo Switch oraz wcześniej wspomniany projekt z Rosji, When I Was Young z premierą w listopadzie. 

Art Games Studio prowadzi działalność w oparciu o zespoły deweloperskie, rozmieszczone na terenie całego kraju. Spółka pracuje nad uruchomieniem stacjonarnego biura programistów w Warszawie, które będzie tworzyć największe projekty firmy. Obecnie trwa intensywny okres rekrutacji i weryfikacji potencjalnych pracowników. Pierwsze wyniki tych działań widoczne będą już na przełomie roku w postaci tworzonej preprodukcji.

 

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.