• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Massmedica S.A. zadebiutuje na NewConnect

Spółka Massmedica S.A. już jutro zadebiutuje na rynku NewConnect . Spółka prowadzi działalność dystrybucyjną w obszarze medycyny rekonstrukcyjnej, sportowej, regeneracyjnej i estetycznej. Spółka osiągnęła 19,7 mln PLN przychodów ze sprzedaży w 2018 roku, co stanowi ponad 40% wzrost w stosunku do analogicznego okresu z roku 2017. Firma powstała w 2011 roku i działa w dwóch modelach B2B i B2C. Dostarcza oferowane rozwiązania do szpitali i indywidualnych praktyk lekarskich, a także sprzedaje wybrane produkty w systemie e-commerce. Spółka działa na ternie Polski oraz wybranych rynków Europy Wschodniej.

– Jesteśmy dumni, że już po 8 latach działalności firmy zdołaliśmy wprowadzić ją na rynek kapitałowy. To realizacja założonego planu rozwoju i konsekwencja ciężkiej pracy całego zespołu. Jesteśmy pełni optymizmu na nadchodzące lata działalności. Obszary w jakich operujemy wykazują niezwykłą wręcz dynamikę wzrostu. Jednocześnie nasze wysoce zindywidualizowane podejście do odbiorców usług powoduje pozytywny oddźwięk obrazowany na mapie naszych przychodów – mówi Marek Młodzianowski, Prezes Zarządu Massmedica S.A.

Spółka prowadzi działalność z zakresu dystrybucji produktów medycznych w kilku liniach biznesowych. W obrębie medycyny rekonstrukcyjnej, firma dostarcza endoprotezy biodra, endoprotezy kolana i endoprotezy 3D – drukowane dla pacjentów indywidualnie oraz produkty do odbudowy zerwanych wiązadeł i ścięgien. W obszarze medycyny regeneracyjnej, sportowej i estetycznej firma oferuje: systemy do pozyskiwania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, biopolimery glukozaminy do odbudowy chrząstki stawowej, biologiczne preparaty krwiopochodne w tym plazmę bogatopłytkową PRP/PRP+HA, SOLO 120 -rozwiązanie do regeneracji płynu stawowego za pomocą kwasu hialuronowego, nutri-technologię, nutraceutyki pobudzające rekonstrukcję tkankową oraz popularne wypełniacze hialuronowe.

– Nasze produkty mogą stanowić odpowiedź na potrzeby współczesnego człowieka. Żyjemy coraz dłużej i potrzebujemy wsparcia w obrębie medycyny rekonstrukcyjnej, rehabilitacyjnej
i sportowej. Zakładając na podstawie danych NFZ średnią rynkową cenę za implant stawu na poziomie 6 000 zł możemy oszacować wartość rynku, który dominuje w strukturze działalności Spółki na poziomie blisko 427 mln zł. Co więcej do 2020 roku specjaliści szacują jego wzrost
o 11.8mln zł, natomiast w 2030 wartość ta wyniesie 487.3mln zł. Daje to nam ogromny potencjał do wzrostu sprzedaży naszych produktów i rozwiązań co pozwala ze spokojem patrzeć na dalszy dynamiczny rozwój firmy – dodaje Marek Młodzianowski.

Zgodnie z danymi NFZ, liczba zabiegów endoprotezoplastyki rośnie z roku na rok. W 2016 roku wykonano ich 71 122 wobec 66 600 rok wcześniej. W perspektywie ostatnich pięciu lat liczba operacji wzrosła o 30%. W tym czasie sprzedaż produktów tylko w tym segmencie w ramach oferty Massmedica S.A. wzrosła o ponad 1300%.

Dodatkowym obszarem działalności Massmedica S.A. jest sprzedaż nutri-technologii, która wspomaga opóźnianie procesów starzenia. Spółka posiada wyłączną licencję na sprzedaż produktu ProLon. Jest to opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles terapia imitująca głodówkę. Rozwiązanie to jako jedyne na świecie, otrzymało patent na promocję regeneracji organów i wydłużenie okresu życia w zdrowiu.

– Chcemy nie tylko dostarczać rozwiązania wspomagające bezpośrednią ingerencję operacyjną i medyczną w organizm człowieka, ale również zapobiegać chorobom poprzez dostarczanie celowanych terapii żywieniowych. Dzięki nutri-technologii mamy możliwość zastosowania najnowocześniejszych badań naukowych, przekucia ich w produkty do regenaracji organizmu, a w efekcie wydłużenia okresu życia w zdrowiu. Rynek samych suplementów diety wciąż rośnie i według badań do końca 2021 roku osiągnie w Polsce poziom 5,4 mld PLN, co stanowi wzrost o ponad 1 mld PLN w stosunku do roku 2018. Tutaj również upatrujemy sporych pozytywnych szans dla Spółki, które niewątpliwie przełożą się na doskonałe efekty w wynikach firmy. Nasza oferta cały czas się rozwija, natomiast docelowo chcemy skupić się na działalności, która pozwoli wydłużyć, poprawić i udoskonalić jakość życia każdego człowieka – dodaje Marek Młodzianowski.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.