• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI15.6%
Bezrobocie5.4%
PKB7.3%
Stopa ref.4.5%
WIBOR3M5.95%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

e-Xim IT planuje debiut w drugim półroczu 2018

Spółka e-Xim IT zakończyła przygotowania do publicznej emisji akcji. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę zespołu oraz na poszerzenie oferty o nowe, innowacyjne rozwiązania w obszarze automatyzacji i robotyki procesów. W drugiej połowie roku Spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect.

Uchwałę w sprawie emisji 50 tys. akcji serii G Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło pod koniec lutego br. Wyemitowane w ramach emisji publicznej akcje o nominalnej wartości 40 zł, stanowią do 29 proc. kapitału zakładowego.

Harmonogram oferty publicznej akcji serii G:
    1) Termin przyjmowania zapisów: od 12 kwietnia 2018 roku do 11 maja 2018 roku.
    2) Termin przydziału akcji serii G: do 15 maja 2018 roku (w ciągu 2 dni roboczych po zakończeniu przyjmowania zapisów).

Decyzja o wprowadzeniu Spółki na NewConnect podyktowana była chęcią rozwoju naszej działalności. Pozyskany kapitał chcemy przeznaczyć na szybką realizację przyjętej strategii, co ugruntuje naszą pozycję na rynku - mówi Grzegorz Matysiak, Prezes Zarządu e-Xim IT. Obrane przez nas kierunki rozwoju są efektem wieloletnich doświadczeń, analizy sytuacji oraz potrzeb i wymagań rosnącego rynku – dodaje.

Głównym obszarem działalności Spółki są usługi wdrożeniowe, w ramach których eksperci zapewniają całościową implementację rozwiązania w środowisku klienta. Środki pozyskane w ramach emisji mają być przeznaczone na rozbudowę zespołów technicznych i handlowych celem dostosowania możliwości i potencjału firmy do rosnących potrzeb rynkowych oraz na poszerzenie oferty o nowe, innowacyjne rozwiązania w obszarze automatyzacji  i robotyki procesów. Na ten cel Emitent w wersji optymalnej chce pozyskać 2 mln zł.

Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom rynkowym, chcemy podjąć działania, które pozwolą nam zrealizować nowe projekty z zakresu oferowanych rozwiązań. Chodzi tutaj przede wszystkim o proces Cyfrowej Transformacji, który diametralnie zmienia sposób funkcjonowania przedsiębiorstw. W naszej opinii wspomniane zmiany są nieuniknione i w najbliższym czasie zrewolucjonizują sposób prowadzenia biznesu. Nowe potrzeby tworzą także regulacje oraz rozporządzenia PSD2 i RODO, które wpłyną na popularyzację oferowanych rozwiązań typu API Management czy Test Data Management – wyjaśnia Marcin Chmiela, Wiceprezes Zarządu e-Xim IT.

Spółka w przyszłości planuje także inwestycje w nowe obszary, skupiając się na oferowaniu narzędzi do automatyzacji procesów, a także tworzeniu własnych unikalnych rozwiązań.

Firma e-Xim IT specjalizuje się w realizacji złożonych, innowacyjnych projektów w zakresie Cyfrowej Transformacji, Rozwoju Aplikacji i Zarządzania Usługami. Wśród klientów Spółki znajdują się największe firmy m.in. z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej czy paliwowej, w tym także spółki zagraniczne. Według wstępnych wyników, w 2017 roku Spółka uzyskała przychody netto na poziomie 6 190 908,83  zł. Koszty działalności operacyjnej wyniosły 5 801 247,94 zł, natomiast zysk netto kształtował się na poziomie 453 071,03 zł. W sumie kapitał własny spółki na dzień 31.12.2017 wynosił 2 316 585,08 zł.

 

Redakcja

Reklama AEC

Gorące tematy

 Medieval Dynasty ...
Flagowys półki Render Cube pozytywnie ...
Eco5Tech zaprojektuje ...
Eco5tech SA po wygranym publicznym ...
Sztuczna inteligencja w ...
Po polski patent technologiczny eLeader ...
Spółka SDS Optic pracuje ...
SDS Optic S.A. poinformowała o ...
Magdalena Belter ...
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Eco5tech ...
Genomtec powiększa sieć ...
Genomtec S.A. "GMT" pozyskała kolejnego ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.