• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.7%
Bezrobocie6.1%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Arts Alliance planuje debiut na NewConnect.

Arts Alliance S.A. pozyskuje od inwestorów 1 mln złotych na produkcję gier. Spółka planuje debiut giełdowy na rynku NewConnect na przełomie 2017/2018 roku.

Prywatna emisja akcji Arts Alliance S.A. serii C rozpoczęła się w dniu 6 listopada i miała trwać do 15 grudnia 2017 roku. Ze względu na duże zainteresowanie inwestorów już w dniu 17 listopada 2017 roku złożone zapisy przekroczyły znacząco ilość akcji, które spółka chciała wyemitować w związku z czym zapisy w tym dniu zostały zredukowane o 40% a subskrypcja została przedterminowo zamknięta.

”Tak duże zainteresowanie subskrypcją oraz przedterminowe jej zamknięcie może świadczyć, iż dotychczasowa działalność Arts Alliance S.A. i jej nowa strategia w zakresie rozwoju gier spotkała się z dużą akceptacją ze strony inwestorów. Emisja akcji miała na celu sfinansowanie założonej przez spółkę produkcji gier w 2018 roku. Zainteresowanie objęciem akcji przez inwestorów potwierdza nasze przekonanie o szybkim wzroście wartości spółki po jej debiucie na rynku NewConnect” – komentuje Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A., reprezentujący zarazem głównego akcjonariusza Arts Alliance S.A.

Aktualnie Arts Alliance S.A. jest w procesie składania dokumentacji i przygotowywania się do debiutu na giełdzie NewConnect na przełomie 2017/2018 roku. Spółka otrzymała, m.in. na ten cel, dotację z programu 4 Stock Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wspierającą małe i średnie firmy w dostępie do rynku kapitałowego.

Arts Alliance S.A., będący ‘house of ideas’, zamierza realizować gry internetowe z przeznaczeniem na platformy PC, Steam, xBox czy Nintendo. Ideą władz firmy są realizacje gier z gatunku thrillerów z elementami strategicznymi czy też gier z gatunku ‘survival simulation’. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie produkcji thrillera psychologicznego, którego akcja będzie osadzona we współczesnych realiach. Założeniem gry ma być wcielanie się w głównego bohatera, obejmującego pieczę nad grupką cywilów, starających się przeżyć w rzeczywistości po wielkiej katastrofie. Arts Alliance zakłada realizację gry w okresie 12 miesięcy a jej premierę na koniec 2018 roku.

Dotychczas spółka wydała grę Free2Play na platformy mobilne pod nazwą ‘Miki Bum’ w oparciu o rozpoznawalną markę dla dzieci DJMiki. Gra została zrealizowana przy współpracy ze spółką Prime Bit Games S.A., w której Arts Alliance S.A. posiada 20% akcji a która to tworzy gry na platformy mobilne z dotychczasowym track recordem 9 gier (m.in. na rynek chiński). Firma zatrudnia 15 osób, zaś portfolio Prime Bit Games S.A. to ponad 100 zrealizowanych projektów.

– „Podstawą działalności Arts Alliance będzie realizacja gier na Steam czy Nintendo z jednoczesnym wykorzystywaniem synergii ze spółkami stowarzyszonymi, takimi jak Prime Bit Games” – dodaje Andrzej Zając.

Po drugim kwartale 2017 roku Arts Alliance S.A. miała prawie 200.000 zł zysku. Spółka oczekuje wzrostu wyników finansowych w kolejnych latach, wynikającego zarówno z realizowanych produkcji jak i z konsolidacji wyników finansowych ze spółkami zależnymi.

– „Jako główny akcjonariusz mamy przekonanie, że wyniki finansowe Arts Alliance S.A. będą rosły przy jednoczesnym docelowym wypłacaniu dywidend dla jej akcjonariuszy.” – dodaje Andrzej Zając.

Redakcja

Gorące tematy

Auto-Spa zmienia nazwę
Auto-Spa S.A. zmienia nazwę na Fince ...
Po sesji na NewConnect ...
W czasie sesji 19 lipca było na NewConnect ...
Scope Fluidics na ...
Prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel i ...
Bookre z Grupy Midven ...
Grupa Midven posiadająca większościowy ...
Po sesji na NewConnect ...
Sesja wtorkowa przyniosła wzrost ceny 66 ...
Passus S.A. debiutuje na ...
Dziś na warszawskiej giełdzie ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.