• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

K&K Herbal prezentuje nowe wyniki

W roku 2018 firma K&K Herbal prowadziła swoją standardową działalność operacyjna. A ta działalność to hurtowa i półhurtowa sprzedaż suplementów diety, wyrobów medycznych oraz kosmetyków i artykułów weterynaryjnych.

Zarząd - w osobie prezesa Krzysztofa Miłaszewskiego - pozytywnie ocenia to, że władze wyeliminowały z rynku dużą część nielegalnych hurtowników i przemytników Enterosgelu z Ukrainy.

Co jeszcze działo się w minionym roku? Na przykład prowadzono intensywne działania marketingowe. Brała udział w targach i konferencjach (np. RhinoForum w Warszawie). Poza tym z raportu rocznego dowiadujemy się, choć to bardzo ogólnikowa informacja, że K&K Herbal stara się zwiększać przychody, optymalizować koszty i maksymalizować marżę.

Niekoniecznie jednak wysiłki te kończą się wyraźnym powodzeniem. Oczywiście: tragedii nie ma i na pewno rok 2018 był lepszy niż 2016, a pod wieloma względami lepszy też od 2017 - ale nie był rewelacyjny. Zresztą, spójrzmy:

Przychody w roku ubiegłym wyniosły 1,52 mln zł. Były zatem bardzo zbliżone do sumy z roku 2017. Wynik operacyjny wzrósł 2,3 razy - do kwoty 89,3 tys. zł. Rentowność operacyjna w ten sposób poprawiła się z 2,5 proc. do 5,9 proc. Polepszyły się też - i to wyraźnie - marże EBITDA oraz netto na sprzedaży. Z drugiej strony, trochę osłabła ostateczna rentowność na czysto, tzn. stała się jeszcze bardziej ujemna (-0,9 proc.). Netto nie było zysku.

Faktem jest jednak, że w roku 2018 spółce przybyło gotówki: kwota wzrosła z 300 tys. zł do 680 tys. zł. Suma ta wielokrotnie przewyższa zobowiązania krótkoterminowe, co konieczne (a ostatecznie i pożyteczne) nie jest, ale w jakiś sposób świadczy o bezpieczeństwie wypłacalności. Przeciwnie niż w roku 2017, dodatnie były przepływy operacyjne netto.

Wskaźnik płynności bieżącej też jest arcy-wysoki, to aż 13,11 pkt. Ogólne zadłużenie jawi się jako minimalne, raptem 12 proc. pasywów (można jeszcze doliczyć rezerwy i rozliczenia, ale to minimalne kwoty). Zachowana jest złota reguła. Trochę spadła rotacja aktywów, jest na poziomie 0,95 pkt. ROE i ROA były oczywiście ujemne, z uwagi na końcową (niewielką) stratę.

Na wykresie nie mamy wysokich cen. Ostatnie tygodnie to wahania w zakresie 12 - 14 groszy, wyżej mamy dość oczywiste opory rzędu 16 i 18 groszy. Ten stan rzeczy trwa od dawna, w zasadzie w tych rejonach upłynęła większa część roku 2018. Akcjami K&K Herbal obraca się na NewConnect od wakacji roku 2012.

Adam Witczak

Gorące tematy

Novavis S.A. - analiza ...
Kurs akcji Novavis od kilku sesji oscyluje ...
Po sesji na NewConnect ...
W czwartek podrożało na NewConnect 75 ...
Summa Linguae S.A. - ...
Prognozowanie kursu Summa Linguae utrudnia ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 235,46 pkt, ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex spadł dziś o 0,61 proc., ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex wzrósł w poniedziałek o 0,48 ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.