• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Marsoft - wyniki niestety słabe

Asortyment Marsoftu to m.in. dostarczanie przekazu telewizyjnego (np. w formie usługi Jambox HD) oraz umożliwianie dostępu do internetu. Poza tym przedsiębiorstwo oferuje usługi telefoniczne w ramach cyfrowej telefonii stacjonarnej.

A zatem: internet, telefon, telewizja - w tych trzech słowach można podsumować aktywność tego biznesu. Akcjonariat spółki wygląda - według jej witryny internetowej - następująco:

Prezesem Marsoftu jest, dodajmy, Marek Pawluczuk. A jak prezentują się najnowsze znane wyniki finansowe emitenta? Spójrzmy:

Przychody za 9 miesięcy 2018 roku wyniosły 918,7 tys. zł. To jedynie 70,5 proc. kwoty, którą wypracowano rok wcześniej. Wynik netto na sprzedaży to już strata, a nie zysk (nawet jeśli w I - III kw. 2017 zysk ów był skromny).

Jakimś pozytywem - niewielkim, ale jednak - jest to, iż udało się trochę ograniczyć (tak kwotowo, jak i w relacji do przychodów) straty operacyjną i netto. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal były one bardzo duże: strata na czysto, wynosząca 466 tys. zł, pochłonęła równowartość ponad połowy wpływów ze sprzedaży.

Trzeci kwartał 2018 wyglądał już zupełnie słabo. Obroty wyniosły 126,15 tys. zł, było to raptem 30 proc. kwoty z III kw. 2017. Wszystkie straty znacznie się pogłębiły r/r. Ujemny wynik netto opiewa na 268,7 tys. zł. To więcej niż dwukrotność obrotów.

Druga rzecz to bilans:

W finale września 2018 majątek trwały wyceniano na 2,16 mln zł, a obrotowy na 296 tys. zł. Wskaźnik płynności bieżącej był niestety bardzo niski: 0,10 pkt. Powinniśmy to dobrze zrozumieć: aktywa bieżące pokrywają tylko 10 proc. zobowiązań krótkoterminowych (które i tak podajemy bez rezerw). To mizerny rezultat.

Gotówki jest bardzo mało: 7 tys. zł. To nie pokrywa nawet 1 proc. zobowiązań krótkoterminowych. Co gorsza, kapitał własny jest nadal ujemny, a nawet jeszcze bardziej ujemny niż rok wcześniej. To 831,3 tys. zł poniżej zera.

Kurs akcji stoi nisko: to tylko 10 groszy za sztukę. Tymczasem nieco ponad rok temu, jesienią 2017, było to mimo wszystko 20 - 22 grosze.

Raport Marsoftu za III kw. 2018 był dość lakoniczny. Mogliśmy się z niego dowiedzieć tylko tyle, że spółka "nie podejmuje obecnie żadnych czynności związanych z rozwojem (...) ze względu na brak możliwości finansowych", zarząd "podjął decyzję o nie publikowaniu prognoz", a na wyniki główny wpływ miały "koszty wynikające z działalności operacyjnej oraz koszty wynikające ze spłaty odsetek oraz kosztów administracyjnych związanych z uregulowaniem zobowiązań wobec budżetu".

Adam Witczak

Gorące tematy

Eurosnack S.A. - analiza ...
Aktualny kurs akcji Eurosnacku to 35 ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex spadł o 0,13 proc. na sesji ...
Po sesji na NewConnect ...
Podwyższono dziś wycenę 61 walorów, zaś 67 ...
Sześć miesięcy Milkpolu
Milkpol to polskie przedsiębiorstwo z ...
The Farm 51 S. A. - ...
Można wierzyć w to, że na wykresie The ...
SSK nadal poprawia wyniki
Surfland Systemy Komputerowe S.A., Spółka ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.