• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Poltronic - narzędzia zysków

Poltronic to dystrybutor produktów elektrotechnicznych. Oferta obejmuje np. energooszczędne oświetlenie LED (marki Nextec) czy kompaktowe narzędzia ręczne (brand Montana Tools). Te narzędzia (oznaczone sylwetką byka) to np. wkrętaki, klucze nasadowe i całe skrzynki narzędziowe.

Firma prowadzi też - pod marką Qvertech - serwis sprzętu komputerowego, oferujący m.in. lutowanie układów graficznych, wymianę matryc w laptopach, czyszczenie i konserwację komputerów tudzież rozmaite usługi informatyczne. Ta część oferty Poltronic skierowana jest do klientów z Wrocławia.

Prezesem Poltronic jest Marek Kołodziejski, absolwent Politechniki Warszawskiej i posiadacz dyplomu MBA. Radzie nadzorczej przewodzi Aleksandra Żmudzińska. Akcjonariat - według strony www - wygląda tak:

Spójrzmy w takim razie na wyniki finansowe za rok 2017, które zostały niedawno zaprezentowane. Na pierwszy ogień niech pójdą, tradycyjnie już, dane z rachunku zysków i strat.

Przychody za rok 2017 to 12,3 mln zł. W relacji rocznej wzrosły one o 10,5 proc. Wynik operacyjny uległ pewnej obniżce, mianowicie z 542,5 tys. zł do 445,9 tys. zł. To przełożyło się na redukcję odpowiedniej rentowności z 4,9 proc. do 3,6 proc.

Co do marży netto, to w 2017 wyniosła 1,5 proc., natomiast w 2016 udało się uzyskać 3,3 proc. Ostateczny zarobek to w takim razie 188 tys. zł.

Redukcji uległy również wyniki netto na sprzedaży i EBITDA - wraz z marżami. Ogólnie jednak nie są to zmiany o charakterze naprawdę dramatycznym, choć oczywiście byłoby lepiej, gdy rok 2017 cechował się lepszymi wynikami niż 2016.

Zapytajmy w takim razie o dane bilansowe:

Aktywa trwałe pod koniec roku 2017 opiewały na 2,5 mln zł. Obrotowe były znacznie większe, to blisko 8 mln zł. Z tej ostatniej kwoty 54 proc. to zapasy, 39 proc. to należności krótkoterminowe.

Złota reguła bilansowa jest bez problemu zachowana, oceniamy to oczywiście pozytywnie. Wskaźnik płynności bieżącej na poziomie 1,6 pkt wygląda przyzwoicie, natomiast słabo prezentuje się wypłacalność natychmiastowa. To tylko 1 proc. Obniżyła się w dodatku przez rok 2017, bo pod koniec 2016 notowano jeszcze 5 proc.

Ogólne zadłużenie wzrosło r/r z 50 do 55 proc. sumy bilansowej. Zobowiązania podajemy wraz z rezerwami i rozliczeniami międzyokresowymi.

Na przełomie 2015 i 2016 roku zanotowano na wykresie dołek na poziomie 10 groszy. Później kurs poszedł w górę, aż do 0,37 - 0,39 zł. Od tego czasu, czyli już prawie dwa lata, mamy w zasadzie konsolidację ze wsparciem przy 0,18 zł. Najnowszy sygnał wskaźnika %R ma charakter pro-sprzedażowy.

Adam Witczak

Gorące tematy

Po sesji na NewConnect ...
W piątek 18 stycznia na NewConnect ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 215,04 pkt, ...
Po sesji na NewConnect ...
W środę sesja na NewConnect przyniosła ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 214,40 pkt, ...
Pylon - krajowy biznes ...
Większości z nas, zwłaszcza jeśli nie ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 211,04 pkt, ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.