• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
Debiut: MOONLIT (MLT) Kurs: 3,0451,75% Kupno: 3,04 Sprzedaż: 3,19
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Dobre wyniki Edisona

Motto notowanej na NewConnect Edison S.A. to „biznes bez papieru”. Spółka oferuje rozwiązania wymiany dokumentów elektronicznych oraz system umożliwiający archiwizację dokumentów w formie elektronicznej. Zaprezentowane wyniki finansowe Emitenta wskazują, że sytuacja ulega stałej poprawie.

W drugim kwartale Spółka zanotowała przeszło 587 tys. przychodów, czyli ponad 14 proc. więcej niż przed rokiem. W części dzięki temu Edison poprawił również wynik na sprzedaży. Zamiast 32 tys. zł straty, na tej pozycji wykazano bowiem ponad 66 tys. zł zysku. Niewiele wyższy był rezultat na działalności operacyjnej (68 tys. zł wobec -32 tys. zł poprzednio), a w ujęciu netto Spółka zakończyła kwartał z zyskiem w kwocie 160 tys. zł, czyli znacznie lepiej niż rok wcześniej, kiedy była to strata rzędu 35 tys. zł.

Lepiej wygląda także pierwsze półrocze tego roku. W nim Edison zanotował 1,1 mln zł obrotów (zwyżka o niemal 15 proc. r/r) i 76 tys. zł zysku ze sprzedaży w porównaniu do 73 tys. zł straty przed rokiem. Wynik netto uzyskany w okresie styczeń – czerwiec wynosi 343 tys. zł, podczas gdy w tym samym okresie roku 2012 była to strata rzędu 72 tys. zł.

W bilansie również nastąpiło kilka istotnych zmian. Chodzi m.in. o stan aktywów obrotowych, które wzrosły z 893 tys. do 1,34 mln zł. Z 552 do 288 tys. zł zmalał poziom środków pieniężnych, zwiększyły się za to inwestycje krótkoterminowe, które wykazano w kwocie 1 mln zł, co oznaczało 82 proc. wzrost r/r.

Komentarz zarządu jest dosyć krótki. Władze informują jedynie, że na zwyżkę przychodów składają się zarówno efekty sprzedaży w poprzednich kwartałach (abonamenty) oraz dobry wynik uzyskany w drugim trymestrze (opłaty jednorazowe).

W okresie kwietnia, maja i czerwca Spółce udało się zmodernizować produkcyjną infrastrukturę komunikacyjną używaną do świadczenia usług EDI. Emitent zakupił licencje „na wysoko wyspecjalizowane” oprogramowanie, które umożliwia większą obsługę wymiany dokumentów EDI. Jak czytamy w raporcie – „inwestycja gwarantuje bezpieczną obsługę rosnącego ruchu przez okres co najmniej 2 lat”.

 

Głównym akcjonariuszem Emitenta jest Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne S.A., które ma 65,77 proc. akcji i tyle samo głosów na WZA. W wolnym obrocie znajduje się 34,23 proc. papierów.

Jacek Jarosz

Gorące tematy

Po sesji na NewConnect ...
W środę 51 akcji na NewConnect mniej lub ...
Milkpol na plusie w ...
Milkpol to firma, która działa w branży ...
Apanet S.A. - analiza ...
Długoterminowa retrospektywa na wykresie ...
Premium Fund przejmuje ...
Premium Fund S.A. podpisała Term Sheet z ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 219,34 pkt, ...
Milkpol S.A. - analiza ...
Wykres Milkpolu w pierwszej połowie ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.