• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI18.4%
Bezrobocie5.5%
PKB2.0%
Stopa ref.6.75%
WIBOR3M6.9%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Czy z kredytów da się żyć?

GAF szykuje się do giełdowego debiutu. Jak mówi w rozmowie z "DebiutyNC.pl" Maria Kołakowska, prezes spółki, dokument informacyjny jest w dużym stopniu gotowy, potrzebna jest tylko zgoda GPW.

Global Audit and Finance S.A. powstała zaledwie w czerwcu 2011 r., a już wybiera się na NewConnect. Skąd taka decyzja?

Spółka została powołana do życia przez ECDP Danks S.A., która to działa na małym parkiecie od połowy maja 2011 r. Jest odpowiedzialnym, rzetelnym, godnym zaufania emitentem. GAF ma się na kim wzorować  i od kogo uczyć. Pójście w ślad za spółką-matką było dla nas naturalną decyzją, debiut planujemy na przełomie II i III kwartału bieżącego roku.

Warto pamiętać, że NewConnect powstał z myślą o dynamicznie rozwijających się start-upach. Mam poczucie, że jesteśmy właśnie taką firmą, o czym świadczą chociażby nasze dotychczasowe sukcesy. Pozyskane w drodze emisji 504 tys. zł pozwolą nam nie tylko na działania nakierowane na zdobycie nowych klientów, ale także na dalszy progres, a tym samym umocnienie pozycji GAF S.A. na rynku. Jestem także przekonana, że obecność na giełdzie wpłynie korzystnie na nasz wizerunek – zwiększy rozpoznawalność marki oraz podniesie jej prestiż.

Na polskim rynku istnieje mnóstwo spółek doradczych. Czym wyróżnia się GAF S.A.?

Spółka Global Audit and Finance to zespół ambitnych i doświadczonych specjalistów w zakresie doradztwa finansowego. Oferujemy kompleksową i specjalistyczną obsługę podmiotów korporacyjnych w zakresie doradztwa finansowego, w tym również pozyskiwania kapitału, w szczególności zaś środków na realizację inwestycji. Specjalizujemy się także w doradztwie z zakresu kredytów hipotecznych, pomagamy w optymalnym wyborze oferty instytucji finansowych. Nasi doradcy przeprowadzają analizę formalną i cenową dostępnych produktów pod kątem oczekiwań i możliwości klienta koordynując jednocześnie cały proces, który to niejednokrotnie związany jest ze skomplikowanymi formalnościami. Wspierają go w wyborze odpowiedniego produktu, doradzają i ułatwiają wybór opcji dodatkowych oraz pomagają w całym procesie gromadzenia dokumentacji i akceptacji wniosku. 

Obecna sytuacja na rynkach finansowych nie należy do najłatwiejszych, mimo to GAF zdecydował się na debiut. Czy to ważne wydarzenie dla Spółki możliwe jest jeszcze w tym półroczu?

Wiele podmiotów, by przetrwać trudny czas, decyduje się na profesjonalną i obiektywną pomoc doradcy finansowego. GAF oferuje swoim klientom specjalistyczną analizę oraz audyt aktualnej sytuacji firmy czy doradztwo gospodarcze w obszarach wymagających zmian i wsparcia.

Brak pewności ogólnej sytuacji gospodarczej zmusza do ściślejszej kontroli finansów. To w połączeniu z zaostrzaniem polityki kredytowej przez banki sprzyja decyzjom o zmianach. GAF S.A. pomaga przedsiębiorcom zlokalizować słabsze punkty oraz wypracować plan ich usprawnienia.

Jakie Spółka ma plany na rozpoczęty właśnie 2013 r.?

Wiele działań nakierowanych będzie na wprowadzenie Spółki na NewConnect. W związku z tym, że zależy nam, aby wzorem Danks, być godnym zaufania Emitentem, planujemy skrupulatnie i rzetelnie wypełniać nakładane na nas, jako uczestnika rynku, obowiązki. 31 grudnia 2012 r. zostały podpisane umowy objęcia akcji serii C, zatem w bieżącym roku priorytetem będzie realizacja celów emisyjnych.

Dzięki wierze, jaką w sukces GAF S.A. pokładają akcjonariusze, pozyskaliśmy środki w całości zaspokajające nasze obecne potrzeby kapitałowe. Od początku swojej działalności skupiamy się na rozwoju, teraz – mając dodatkową siłę napędową – z pewnością nie spoczniemy na laurach!

Skoro już o akcjonariuszach mowa, czy jako emitent NewConnect planujecie wypłacać dywidendę?

Nie mogę nic powiedzieć na pewno, przede wszystkim dlatego, że decyzja dotycząca wyniku finansowego na koniec roku podejmowana jest przez wszystkich akcjonariuszy. Nawet bycie Prezesem Zarządu nie daje mi mocy samodzielnego rozstrzygania tej kwestii. Niemniej mam poczucie, że wszystko będzie zależało od sytuacji Spółki w danym momencie oraz jej planów na kolejny rok.

Dziękuję za rozmowę.


Jacek Jarosz

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.