• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

ECC Games ma umowę z globalnym wydawcą

ECC Games SA, producent gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych, podpisał umowę ze znanym wydawcą gier komputerowych – 505 Games. Przedmiotem umowy jest wydanie przez globalnego partnera gry Drift20 na PC, konsole i urządzenia mobilne na terytorium całego świata. Dodatkowo ECC Games udzieliło 505 Games prawa do dalszej sublicencji na warunkach określonych w umowie, której okres obowiązywania wynosi 15 lat.

-  Bardzo się cieszymy, że Drift20 zyskał na mocy podpisanej umowy globalnego wydawcę z dużym doświadczeniem, specjalizującego się w realistycznych symulatorach wyścigów samochodowych. Pod szyldem 505 Games zostały wydane znane na całym świecie i sprzedane w milionach sztuk takie tytuły jak Assetto Corsa oraz Assetto Corsa Competizione. Tak jak wielokrotnie podkreślaliśmy gra Drift20 doskonale łączy elementy tych projektów pod kątem symulacji jazdy samochodem oraz serii gier Car Mechanic Simulator, co z kolei jest związane z mechaniką samochodów.– informuje Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. – Bazując na doświadczeniu 505 Games mamy nadzieję, że rezultaty tej współpracy przełożą się na satysfakcję graczy i zadowalające wyniki sprzedaży naszej produkcji. Co ważne, pozostajemy we współpracy z PlayWay-em, który również będzie kontynuował działania marketingowe na rzecz promocji gry – dodaje.

W ramach podpisanej umowy ECC Games otrzyma wynagrodzenie od 505 Games za udzielenie licencji na wydanie gry oraz minimalne gwarancje marketingowe. Wydawca zobowiązuje się także do częściowego pokrycia kosztów licencji wykorzystywanych w grze Drift20 przez ECC Games. Łączna wartość umowy opiewa na kwotę 2,9 mln zł.

505 Games jest globalnym wydawcą gier komputerowych należącym do koncernu Digital Bros. Spółka posiada oddziały w Kalifornii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Chinach i Japonii. Firma wydaje produkcje na wiodące platformy sprzętowe, a także na urządzenia mobilne i przenośne konsole. Jednym z najbardziej znanych w ostatnim czasie tytułów wydawcy jest gra Death Stranding tworzona przez Hideo Kojima, znanego projektanta gier.

O spółce:
ECC Games SA działa w segmencie gier wideo, specjalizacją studia są symulatory sportowe. Spółka tworzy i produkuje autorskie gry oraz bierze udział w tworzeniu i produkcji gier innych producentów na wszystkie platformy. Studio koncentruje się na dwóch kluczowych rodzajach produkcji: gier z segmentu Premium opartych na autorskich pomysłach tworzonych na platformy PC, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One oraz Nintendo Switch, a także produkcji gier z segmentu Free-to-Play na platformy mobilne Android oraz iOS, opartych na sprawdzonych markach. Najważniejszym projektem studia jest tytuł Drift20 – pierwszy realistyczny symulator kierowcy driftowego. Od lutego 2019 roku ECC Games jest notowana na NewConnect.

Adam Witczak

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.