• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
Debiut: SPYROSOFT (SPR) Kurs: Kupno: 0,00 Sprzedaż: 0,00
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Alumast znalazł sposób na przerwy w dostawach prądu

Zgodnie z polskim prawem gospodarstwo domowe nie może być odcięte od prądu na dłużej niż 48 godzin łącznie w ciągu jednego roku. Tymczasem z powodu złych warunków atmosferycznych – gwałtownych burz, silnych wiatrów czy dużych opadów śniegu – często dochodzi do zerwania bądź uszkodzenia linii przesyłowych, czego skutkiem są przewlekłe awarie prądu.

Naprawa ich trwa zwykle od kilkunastu godzin do paru dni – co sprawia, że w tym czasie mieszkańcy wielu miejscowości pozbawieni są dostaw energii. Zjawisko to jest silnie zauważalne na terenach górskich czy leśnych, gdzie dostęp do infrastruktury jest utrudniony ze względu na uwarunkowania geograficzne. Nie dość, że czas napraw słupów energetycznych często nie należy do najkrótszych, to jakiekolwiek działania rozpoczynają się zwykle po ustąpieniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto NIK alarmuje, że – w związku z licznymi remontami linii energetycznych – w 2015 roku grozi nam wiele przerw w dostawach prądu. Rozwiązaniem są bypassy energetyczne, które mimo awarii trakcji energetycznej są w stanie zapewnić stały przepływ energii.

Bypassy energetyczne to praktyczne rozwiązanie, które pozwala zapewnić stały przepływ prądu nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych i w miejscach o skomplikowanym ukształtowaniu terenu. Na najnowsze rozwiązanie firmy Alumast SA składa się niekorodujący zestaw energetycznych słupów kompozytowych, które w przypadku awarii sieci omijają zniszczony fragment infrastruktury. Zapewnia to stały przepływ energii elektrycznej na czas naprawy lub ustąpienia niekorzystnych zjawisk pogodowych. Słupy wyróżnia przede wszystkim trwałość, lekkość oraz bezpieczeństwo. Są izolatorem prądu, co ma niebagatelny wpływ na poziom bezpieczeństwa w trakcie ich eksploatacji. Innowacyjne słupy energetyczne w zależności od potrzeb mogą być wkopywane, lub montowane na podstawach przenośnych. Co więcej ich instalacja nie wymaga dźwigu ani bednarki. Ich zaletą jest również fakt, że są one dwusegmentowe, co znacznie ułatwia transport w trudnych warunkach terenowych. Ponadto dzięki niskiej emisji CO2 oraz wyjątkowej elastyczności są w pełni zgodne z unijnymi normami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa biernego. Wykorzystywane dotychczas w Polsce stalowe, betonowe czy drewniane słupy energetyczne często nie spełniają nowoczesnych standardów i norm, a ponadto ulegają nagminnym uszkodzeniom, czego konsekwencją są kilkugodzinne, a nawet kilkudniowe przerwy w dostawie prądu. Bardzo często z powodu uszkodzenia jednego słupa energetycznego, dochodzi do załamania przepływu prądu w całej sieci i jednoczesnego odcięcia wielu miejscowości od energii elektrycznej.

Kilkugodzinne przerwy w dostawach prądu to skutek przestarzałych, a przy tym bardzo awaryjnych słupów energetycznych, które wciąż są wykorzystywane w naszym kraju. Powtarzające się usterki sieci energetycznych powodują ogromne straty ekonomiczne i narażają dostawców prądu na ryzyko wypłacania odszkodowań za przerwy w dostawie. Jest to wyraźny znak, że najwyższy czas wprowadzić zmiany systemowe. Modernizacja sieci energetycznych nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Inwestycja w bypassy energetyczne może zminimalizować szereg uniedogodnień związanych z naprawą i wymianą sieci przesyłowych. Dzięki tej innowacji dostawcy będą w stanie ograniczyć czas oraz koszty awarii tudzież modernizacji do minimummówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast SA.

Nowoczesny produkt firmy Alumast SA umożliwia sprawną naprawę infrastruktury przesyłowej. Bypassy energetyczne to praktyczne rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych – ze względu na krótsze przerwy w dostawach prądu, jak i dla zakładów energetycznych – gdyż nie będą narażone na ewentualne koszty związane z odszkodowaniami. Kompozytowe słupy energetyczne charakteryzują się wieloma zaletami, czyniącymi je nieporównywalnie korzystniejszym produktem od stalowych, betonowych i drewnianych odpowiedników:

 • Spełniają najwyższe wymagania dotyczące norm bezpieczeństwa biernego konstrukcji drogowych i są produkowane zgodnie z wewnętrznymi standardami opartymi na normie PN-EN 40-7;

 • Są lekkie, łatwe w transporcie i montażu oraz charakteryzują się dużą wytrzymałością (opierają się wiatrom o prędkości sięgającej do 200 km/h. Tak szybkie prądy powietrza nie występują w Polsce);

 • Nie wymagają malowania ani konserwacji,co wpływa na niski koszt eksploatacji;

 • Nie ulegają korozji, są odporne na sól drogową, inne środki stosowane przy czyszczeniu ulic oraz zanieczyszczenia powstałe w ruchu ulicznym;

 • Charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem pasywnym, niską absorpcją energii i bardzo dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz promienie UV;

   

   

 

Redakcja

Gorące tematy

Cherrypick Games ...
Cherrypick Games, notowany na NewConnect ...
SONKA z przychodami 2,73 ...
SONKA, notowana na NewConnect spółka ...
Robinson Europe ...
Robinson Europe S.A., Spółka notowana na ...
Movie Games wzmacnia ...
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Movie ...
Art Games Studio i gra ...
Art Games Studio, notowany na NewConnect ...
ECC Games ma umowę z ...
ECC Games SA, producent gier i symulatorów ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.