• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI15.6%
Bezrobocie5.4%
PKB7.3%
Stopa ref.4.5%
WIBOR3M5.95%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Dobre perspektywy dla BBC

Spółka Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A., w związku z naborami w ramach Nowej Perspektywy Budżetowej Unii Europejskiej, liczy na znaczną poprawę swoich wyników finansowych.

Łączna kwota przeznaczona w Perspektywie 2014-2020 na dotacje wyniesie blisko 120 mld EUR, co stanowi o potencjale rynku doradztwa w zakresie pozyskiwania Funduszy Europejskich. Spółka zamierza wykorzystać tak dobre perspektywy i aktywnie rozwijać ten segment biznesowy. BBC będzie się głównie koncentrowało na segmencie B2B, ale nie tylko. Duże pieniądze przewidziane są dla szeroko rozumianej sfer Instytucji Otoczenia Biznesu, jednostek samorządowych oraz kościołów i związków wyznaniowych, co również jest specjalizacją BBC.

Nowe programy będą dawały dużo nowych możliwości dla prawie każdej grupy beneficjentów, ale to nie znaczy, że o dofinansowanie będzie łatwiej. Dla przedsiębiorców preferowane będą projekty związane bezpośrednio z działalnością badawczo–rozwojową lub będące wynikiem takiej prowadzonej działalności. Pojawi się wiele nowych możliwości dofinansowania tzw. ekoinwestycji lub dotacji na technologie informacyjno-komunikacyjne w działalności gospodarczej. W obecnym okresie aplikacyjnym wzrośnie rola firm doradczych takich jak BBC, ponieważ kryteria ubiegania się o dofinansowanie będą rygorystyczne, a dobór optymalnego rozwiązania finansowania inwestycji również będzie wymagał profesjonalnego doradztwa.” - komentuje Bogdan Pukowiec, Prezes Zarządu Spółki Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A.

Wiele nowych priorytetów dotacyjnych pojawi się w programach regionalnych dla poszczególnych województw, gdzie przewidziane są środki finansowe dwa razy większe niż w latach poprzednich. Pierwsze nabory wniosków w ramach konkursów np. w Województwie Śląskim realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego mają zostać ogłoszone jeszcze w tym kwartale. Bardzo interesująco i zachęcająco zapowiadają się również działania dla przedsiębiorców i sfery naukowo–badawczej z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, w którym nabory wniosków także zapowiadane są jeszcze na pierwszą połowę 2015 roku.” - dodaje Pukowiec.

Emitent ma bardzo duże doświadczenie w zakresie pozyskiwania dotacji, bowiem działa już na rynku od 2000 r. i w tym czasie pozyskał dla swoich klientów ponad 600 mln zł. W trakcie poprzedniej Perspektywy 2007-2013 BBC wypracowywało rocznie ponad 2 mln zł przychodów ze sprzedaży, a rentowność w tym obszarze działalności doradczej przekraczała 30%. Spółka znajduje się obecnie w dobrej kondycji finansowej, gdyż utrzymuje wysoki stan środków pieniężnych, a jej łączne zadłużenie na koniec 2014 r. wynosiło niewiele ponad 400 tys. zł przy aktywach sięgających blisko 6 mln zł.

Główny udział w aktywach Spółki mają inwestycje kapitałowe. W portfelu inwestycyjnym BBC znajdowało się na koniec 2014 r. 17 spółek - 14 spółek publicznych oraz 3 niepubliczne, a jego wartość przekraczała 4,5 mln zł. Ostatni kwartał minionego roku Emitent zakończył dodatnim wynikiem na działalności inwestycyjnej, co świadczy o stabilnej strukturze portfela inwestycyjnego i jego odporności na zawirowania rynkowe.

 


Redakcja

Reklama AEC

Gorące tematy

 Medieval Dynasty ...
Flagowys półki Render Cube pozytywnie ...
Eco5Tech zaprojektuje ...
Eco5tech SA po wygranym publicznym ...
Sztuczna inteligencja w ...
Po polski patent technologiczny eLeader ...
Spółka SDS Optic pracuje ...
SDS Optic S.A. poinformowała o ...
Magdalena Belter ...
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Eco5tech ...
Genomtec powiększa sieć ...
Genomtec S.A. "GMT" pozyskała kolejnego ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.