• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Beskidzkie Biuro Consultingowe wzmocni swoją pozycję na rynku dotacji

Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A.,zamierza umacniać swoją pozycję na śląskim rynku firm doradztwa w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Spółka przewiduje, że przyczyni się to do wypracowywania bardzo dobrych wyników finansowych w kolejnych latach.

Budżet Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 wynosi 3,5 mld EUR, dzięki czemu podmioty działające w branży doradztwa z zakresu pozyskiwania środków unijnych będą mogły bardzo mocno skorzystać z dobrej koniunktury w najbliższych latach. RPO WSL został podzielony na 13 Priorytetów, a przeprowadzenie pierwszych naborów zapowiadane jest już w 2 kw. tego roku. BBC będzie dążyło do umacniania swojej pozycji na tym rynku, co powinno przełożyć się na wzrost przychodów i zysków już w 2015 r.

Najważniejsze priorytety adresowane dla przedsiębiorców w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego to:

* „Nowoczesna gospodarka”, z której finansowane będą mogły być szeroko rozumiane działania badawczo-rozwojowe w przedsiębiorstwach i Instytucjach Otoczenia Biznesu.

* „Konkurencyjność w MŚP” - jeden z najważniejszych priorytetów, z którego będą mogły być sfinansowane bezpośrednie innowacyjne inwestycje w nowe produkty/usługi i technologie. Nowością w tym priorytecie będzie możliwość dofinansowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach (B2B, B2C i B2E).

* „Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna” to również priorytet, którego dotychczas nie było w programach regionalnych jako oddzielna możliwość dofinansowania tak zwanych ekoinwestycji.

* „Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna” poprawić ma między innymi rozwój mieszkalnictwa mieszkalnego, dostęp do opieki medycznej i zagospodarowanie terenów zdegradowanych, w czym również obok jednostek samorządu terytorialnego swoje projekty realizują przedsiębiorcy.

Wartość środków przeznaczonych w Perspektywie 2014-2020 na dotacje wyniesie niemal 120 mld EUR, co pokazuje potencjał rynku, na którym funkcjonuje Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A. Spółka, rozwijając ten segment biznesowy, będzie skupiała się głównie na segmencie B2B, a także na współpracy z Instytucjami Otoczenia Biznesu oraz kościołami i związkami wyznaniowymi, bowiem są one jej domeną. Doświadczenie w zakresie pozyskiwania dotacji zdobyte przez BBC w poprzednich latach, kiedy to wartość pozyskanych środków dla jej klientów przekroczyła 600 mln zł, na pewno bardzo pozytywnie wpłynie na budowanie wizerunku Spółki jako podmiotu doradczego i umożliwi efektywne pozyskiwanie nowych klientów.

W poprzednich 10 latach BBC w dużym stopniu obsługiwało klientów z województwa śląskiego i to zarówno z programów regionalnych, jak i krajowych. Wiele firm produkcyjnych z branży tworzyw sztucznych, odzieżowej, meblarskiej, motoryzacyjnej, spożywczej, czy turystycznej, które uchodzą za liderów w regionie, rozwinęło się dzięki skutecznie pozyskanym dotacjom z pomocą BBC. Są to również potencjalni klienci na najbliższe lata, ale co najważniejsze, aktualnie w portfelu BBC pojawia się wiele podmiotów prowadzących innowacyjną działalność, co będzie preferowane i promowane przy aplikowaniu o fundusze przez najbliższe 5 lat.” - komentuje Bogdan Pukowiec, Prezes Zarządu Spółki Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A.

Spółka jest obecnie aktywna w zakresie prowadzenia działań promocyjnych, które powinny jej umożliwić zdobywanie nowych kontrahentów. W poprzednich latach, a więc w trakcie Perspektywy 2007-2013, Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A. wypracowywało rocznie ponad 2 mln zł przychodów z tytułu świadczenia usług doradczych. Rentowności w tym segmencie biznesowym przekraczały wówczas 30%. Dlatego też Zarząd Spółki z dużym optymizmem spogląda na nadchodzące lata.

Rola usług doradczych będzie jeszcze większa w najbliższych latach ze względu na bardziej rygorystyczne kryteria merytoryczne dla projektów i złożoną inżynierię finansową. Jednak dla firm z takim doświadczeniem jak BBC to dodatkowa szansa na pozyskanie atrakcyjnych zleceń.” - dodaje Pukowiec.

 

Super User

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.