• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kupiec S.A. pokłada spore nadzieje w spółce BTV

Kupiec S.A. zakończył 2014r. zyskiem netto wynoszącym 119 tys. zł oraz przychodami  23.095 tys zł. Aktualnie duży nacisk kładzie na rozwój spółki BTV, która wypracowuje bardzo dobre wyniki.

W 2013 r. Kupiec S.A. odnotował zysk netto na poziomie 53 tys. zł, a jego sprzedaż wyniosła 13.001 tys. zł. Znacząca poprawa wyników finansowych Spółki w minionym roku była związana z rozwojem działu spedycji krajowej, który pozwolił na skokowy wzrost przychodów. W samym 4 kw. 2014 r. Kupiec wypracował 6 tys. zł zysku netto przy sprzedaży wynoszącej 5.978 tys. zł. W analogicznym okresie 2013 r. Spółka zanotowała stratę netto sięgającą 162 tys. zł, a jej przychody ukształtowały się na poziomie 2.793 tys. zł.

Na 2015 r. jako plan minimum zakładamy utrzymanie obrotów na poziomie niemniejszym niż 2 mln zł miesięcznie i wypracowanie przynajmniej 200 tys. zł zysku. Jednocześnie, będziemy chcieli zintensyfikować wartość obrotów poprzez zwiększanie udziału szybkiej płatności w całych obrotach Spółki, co powinno też znacząco podnieść rentowność. Już przygotowujemy finansowanie potrzebne na ten cel. Dodatkowo będziemy także pracowali nad pobudzeniem wzrostu obrotów w obszarze spedycji międzynarodowej.” - stwierdza Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Spółki Kupiec S.A.

Ostatni kwartał 2014 r. był bardzo udany dla spółki BVT S.A., w której Kupiec jest głównym akcjonariuszem. Została ona bowiem przekształcona w spółkę akcyjną, a jej NWZA podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego. BVT nabyło również pakiet 175.000 wierzytelności, którego łączna wartość wynosi blisko 60 mln zł. Spółka ta zakończyła miniony rok zyskiem netto przekraczającym 800 tys. zł, a jej debiut na rynku NewConnect planowany jest na 2 kw. tego roku.

Kupiec angażuje się także bardzo mocno w rozwój innej spółki, w której posiada 23,5% udziałów, a mianowicie Windykacja PL Sp. z o.o. Podjęte działania przyczyniły się do zdywersyfikowania jej zleceniodawców, co w przyszłości umożliwi osiąganie znacząco lepszych wyników finansowych.

Zawsze byłem zwolennikiem biznesów, które szybko się rozwijają i maja duże perspektywy wzrostu. BVT w pierwszym pełnym roku swojej działalności wypracowało zysk netto na poziomie 800 tys. zł. Zakładam, że w 2015 r. kwota ta ulegnie podwojeniu. W lutym BVT przeprowadziło emisję akcji i jesteśmy w przededniu złożenia wniosku do KRS o zarejestrowanie zwiększenia kapitału zakładowego tej spółki. Zakładam, że upublicznienie na rynku NewConnect będzie miało miejsce w 2 kw. tego roku i mam nadzieję, ze wyniki te zostaną docenione przez Inwestorów. Z dużą ciekawością oczekuję tego debiutu, a przede wszystkim jego wpływu na kurs akcji Kupca. Od tego uzależniam moje dalsze poczynania w stosunku do drugiej spółki z grupy, a więc Windykacja PL Sp. z o.o.” - dodaje Wróblewski.


Redakcja

Gorące tematy

Robinson Europe ...
Robinson Europe S.A., Spółka notowana na ...
Movie Games wzmacnia ...
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Movie ...
Art Games Studio i gra ...
Art Games Studio, notowany na NewConnect ...
ECC Games ma umowę z ...
ECC Games SA, producent gier i symulatorów ...
Carbon Studio debiutuje ...
Carbon Studio, pionier na polskim i ...
Nestmedic i Warszawski ...
Nestmedic poszerza współpracę z polskimi ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.