• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kupiec podsumowuje 1 kw. 2017 r.

Spółka Kupiec S.A. zanotowała 184 tys. zł zysku netto w 1 kw. 2017 r. przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 10.121 tys. zł. Rozwój segmentu spedycji w oparciu o dwa nowe obszary biznesowe pozwolił Spółce wyraźnie poprawić jej wyniki finansowe.

W 1 kw. 2016 r. Emitent osiągnął 21 tys. zł zysku netto, a jego przychody netto ze sprzedaży wynosiły 6.940 tys. zł. Równie wysoka progresja wyników finansowych została zanotowana przez Kupiec S.A. na poziomie zysku z działalności operacyjnej. W 1 kw. 2017 r. sięgnął on o 297 tys. zł wobec 57 tys. zł rok wcześniej, co było efektem stabilizacji obrotów z działalności spedycyjnej na poziomach znacznie przekraczających 3 mln zł miesięcznie. Spółka kontynuowała prace wdrożeniowe w zakresie uruchamiania dwóch nowych obszarów działalności: transportu krajowego i międzynarodowego małymi samochodami do 3,5 tony jako uzupełnienia spedycji ładunków 24 tonowych oraz obrotu ładunkami całopaletowymi we współpracy z dużym, europejskim operatorem logistycznym. Bardzo dobre wyniki finansowe Kupiec S.A. oraz dynamiczny rozwój  segmentu spedycji i jego bardzo dobre perspektywy skłoniły Zarząd Spółki do czasowego wstrzymania realizacji projektu wydzielenia z niej działalności operacyjnej w sektorze TSL.

„W marcu tego roku zanotowaliśmy obroty przekraczające 4 mln zł i mamy nadzieję utrzymać ten poziom w przyszłych miesiącach. Stąd już niedaleko do naszego celu strategicznego, czyli 50 mln zł obrotów rocznych. A takie poziomy pozwalają Spółce stabilnie się rozwijać i z optymizmem patrzeć w przyszłość.” - komentuje Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Spółki Kupiec S.A.

Zarząd Spółki w dalszym ciągu bardzo dobrze ocenia perspektywy rozwoju spółki BVT S.A. Prowadzi ona konsekwentnie działania rozwojowe w zakresie swojej podstawowej działalności oraz w obszarze restrukturyzacji i zakupów wierzytelności z sektora bankowego. Kupiec S.A. realizuje także proces optymalizacji struktury wynajmu powierzchni biurowych w nabytym w 2016 r. biurowcu w Tarnowie. Obecnie prawie 94% dostępnej powierzchni jest wynajęte dwóm podmiotom oraz stanowi siedzibę Emitenta. Zarząd Spółki jest zadowolony z rezultatów prowadzonych działań i jest przekonany, że pozwolą one na generowanie coraz wyższego zysku z wynajmu powierzchni biurowej.

„Inwestycje w nieruchomości to bardzo stabilna działalność z długofalową perspektywą. Moje dotychczasowe, ponad roczne doświadczenia z tą branżą nastrajają bardzo optymistycznie. Nie wykluczam, że po ustabilizowaniu się tej inwestycji będziemy rozważali kolejną, bowiem nie brakuje nam ciekawych propozycji.” - dodaje Prezes Wróblewski.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.