• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Eksperci od leasingu blisko NewConnect

Już wkrótce na alternatywnym rynku GPW dojść może do kolejnego debiutu. Zielone światło od GPW dostała bowiem Leasing – Experts S.A.

Spółka funkcjonowała wcześniej jako Eurogroup Polska Sp. z o.o. Dopiero w lipcu poprzedniego roku doszło do zmiany nazwy na Leasing – Experts Sp. z o.o. Trzy miesiące później firma przekształciła się z kolei w spółkę akcyjną. Emitent jest ogólnopolską siecią brokerów leasingu. Jego podstawowy przedmiot działalności polega na świadczeniu usług brokerskich w sprzedaży produktów leasingowych, kredytowych oraz faktoringowych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

To jednak nie wszystko. Spółka działa również w zakresie obrotu nieruchomościami (zakup atrakcyjnych obiektów i odsprzedaż ich z zyskiem), chociaż jak czytamy w Dokumencie Informacyjnym, jest ona dotąd prowadzona w „niewielkim zakresie”.

Priorytetem Emitenta na lata 2013 – 2014 ma być kontynuacja strategii rozwoju poprzez stworzenie funduszu leasingowego specjalizującego się w produktach leasingu nieruchomości komercyjnych o wartości do 1 mln zł. To właśnie ten segment ma od 2014 roku generować znaczącą część obrotów.

Obecnie w ramach sieci działają 64 placówki (63 w formie franczyzy i jedna własna placówka we Wrocławiu). Każda placówka działająca pod szyldem Leasing – Experts comiesięcznie uiszcza opłatę licencyjną. Nowe oddziały wpłacają również wstępną opłatę jednorazową w kwocie 10 tys. zł plus podatek VAT. W tym roku Spółka planuje osiągnąć poziom 90 placówek, a w roku kolejnym ma to być już 120 lokalizacji. Emitent generuje przychody głównie z tytułu prowizji od sprzedanych produktów przez placówki sieci.

 

W trakcie oferty akcji serii C Spółka zaoferowała inwestorom od 300 do 800 tys. papierów. W ramach subskrypcji 21 podmiotów (6 osób prawnych, 1 jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej i 14 osób fizycznych) objęło 800 tys. walorów po 0,65 zł za sztukę. Emitent pozyskał więc 520 tys. zł.

 

Strategia rozwoju

Spółka planuje dalszy intensywny rozwój sieci oddziałów franczyzowych (jak wspominaliśmy wyżej, Emitent do końca 2014 roku chce posiadać 120 lokalizacji w Polsce). Głównym celem strategii firmy jest stworzenie funduszu leasingowego, który będzie odpowiedzialny za nabywanie nieruchomości komercyjnych (o wartości od 200 tys. do 1 mln zł), z przeznaczeniem oddania ich do leasingu obsługiwanego bezpośrednio przez Spółkę.

W roku 2014 Emitent planuje rozpoczęcie poszukiwań inwestora strategicznego oraz rozwój trzech linii biznesowych – sieci brokerskiej, funduszu leasingowego oraz zarządzania nieruchomościami (co związane jest z funkcjonowaniem funduszu).

 

W pierwszym półroczu tego roku Spółka miała 768 tys. zł przychodów ze sprzedaży, 95 tys. zł zysku operacyjnego i 75 tys. zł zysku netto. Rok wcześniej obroty wyniosły 364 tys. zł, wynik operacyjny sięgnął 73 tys. zł, a zysk netto wyniósł 37 tys. zł. Aktywa Emitenta opiewały na 1,05 mln zł.

 

 

Instrumenty wprowadzone do obrotu:

- 800.000 akcji serii C, o wartości nominalnej 0,1 zł każda.

 

Zadania Autoryzowanego Doradcy pełni Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A.

Pełna treść Dokumentu Informacyjnego znajduje się tutaj.

Jacek Jarosz

Gorące tematy

Polyslash coraz bliżej ...
Spółka Polyslash złożyła Dokument ...
Ovid Works o krok od ...
Ovid Works złożyła Dokument Informacyjny ...
Infoscan wprowadzi na ...
Infoscan rozpoczyna nowy etap w procesie ...
Cherrypick Games ...
Cherrypick Games, notowany na NewConnect ...
SONKA z przychodami 2,73 ...
SONKA, notowana na NewConnect spółka ...
Robinson Europe ...
Robinson Europe S.A., Spółka notowana na ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.