• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Yanosik u progu NewConnect

Neptis S.A. – walory tego podmiotu zostały wprowadzone przez GPW do alternatywnego systemu obrotu. Co więcej, Spółka poinformowała, że zamierza zadebiutować jeszcze w najbliższy czwartek. Jakie usługi oferuje?

Neptis S.A. to firma, która działa w branży nowoczesnych technologii – głównie w obszarze informatyki, teleinformatyki oraz elektroniki. Spółka trudni się wytwarzaniem, doskonaleniem, sprzedażą i obsługą urządzeń oraz aplikacji nawigacyjnych i monitorujących, które wykorzystują technologię GPS oraz GPRS.

Sztandarowym produktem Emitenta, w segmencie B2C, to komunikator kierowców „Yanosik”, który łączy w sobie cechy nawigacji, a także informatora i zdarzeniach drogowych i punktach adresowych. Aplikacja ta jest darmowo sprzedawana na urządzenia mobilne, a także w dedykowanym terminalu „Yanosik”, który sprzedawany jest z opłaconym z góry abonamentem zapewniającym dostęp do Internetu mobilnego, a także bez abonamentu, z możliwością wykorzystania dowolnej karty SIM zapewniającej dostęp do sieci. Program „Yanosik” łączy w sobie potencjał CB radia i urządzeń GPS. Automatycznie aktualizuje zgłoszenia od kierowców i przekazuje je w czasie rzeczywistym kierowcom zbliżającym się do miejsc, w których zlokalizowano m.in. takie zdarzenia jak fotoradary, patrole policji, wypadki, roboty drogowe, czy kontrole radarowe.

W ramach segmentu B2B, Spółka proponuje dwa rozwiązania służące monitoringowi flot pojazdów. Jest to „Flotis”, a także „Flotis Mobile. Pierwszy z nich umożliwia monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym, a także przeglądanie historii tras na mapie za pomocą przeglądarki internetowej. To rozwiązanie szczególnie dla biznesu, którego prowadzenie związane jest z posiadaniem floty pojazdów. „Flotis Mobile” to z kolei aplikacja, która pozwala na monitoring pracowników mobilnych z wykorzystaniem smartfonów. Pozwala ona na sprawdzenie pozycji pracownika (również w czasie rzeczywistym), archiwizowanie tras, przegląd historii tras, w tym m.in. informacji o miejscach i czasach postojów.

W ofercie znajduje się także rozwiązanie korkowo.pl (jest ono nieodpłatne), który jest serwisem informującym o sytuacji na drogach w całej Polsce. Opiera się on na danych aktualnych, a nie historycznych czy prognozowanych (wykorzystuje dane GPS z urządzeń „Yanosik” i „Flotis”).

 

Strategia rozwoju

W ramach swej strategii Spółka zamierza dążyć m.in. do umocnienia pozycji na rodzimym rynku komunikatorów dla kierowców i rynku nawigacji online, osiągnięcia pozycji liczącego się w Polsce dostawcy monitoringu i zarządzania flotą dla miko i małych przedsiębiorstw, ugruntowania pozycji krajowego lidera w obszarze mobilnych systemów monitoringu i zarządzania pojazdami, a także umocnienie pozycji rynkowej portalu korkowo.pl

Emitent zamierza dostarczać klientom nowe innowacyjne rozwiązania, umacniać sprzedaż dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych (bez rozbudowywania własnej sieci sprzedaży), a także zachować wysokie standardy jakości swych produktów i usług.

 

W 2013 roku Neptis miał 5,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 566 tys. zł EBIT i wynik netto na poziomie 565 tys. zł. Dla porównania, dwanaście miesięcy wcześniej obrót wyliczono na 4,3 mln zł, zysk operacyjny na 411 tys. zł, a czysty zarobek na 399 tys. zł.

 

Instrumenty wprowadzone do obrotu:

- 244.018 akcji serii B,

- 21.500 akcji serii C,

- 250.000 akcji serii D.

Wszystkie o wartości nominalnej 0,1 zł każda.

 

Zadania Autoryzowanego Doradcy pełni Finanse Format Sp. z o.o.

Jacek Jarosz

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.