• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Kolejny producent gier zapowiada debiut na NewConnect

Spółka RED DEV Studio przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect. Po dwóch udanych kampaniach crowdfundingowych, debiut na giełdzie zaplanowano na koniec 2018 roku.
RED DEV Studio powstało w kwietniu 2016 roku, rozpoczynając działalność jako start-up gamingowy. Obecnie jako producent gier specjalizuje się w tytułach wyróżniających się nietypową fabułą i atrakcyjną oprawą graficzną. Założycielem i Prezesem Zarządu Red Dev Studio jest Wojciech Sypko, pozostający głównym udziałowcem spółki.

Pierwszy z większych projektów firmy, Professor Madhouse, odnotował ponad 30 000 pobrań. Bardzo dobry wynik uzyskał także Chicken Rider, który na rynku pojawił się 31 lipca 2018 roku. W pierwszym tygodniu po premierze grę pobrano ponad 20 000 razy tylko na platformie iOS. Wersja PC (sklep STEAM) w ciągu 2 dni była na pierwszym miejscu platformy Steam w kategorii Popularne Nowości, a przez 6 dni pozostała na pierwszej stronie.

Mimo że jesteśmy młodą firmą, nasza Spółka szybko osiągnęła rentowność prowadzonej działalności. Sukcesy związane z kolejnymi produkcjami potwierdzają zaufanie do realizowanej przez nas strategii, co przekonuje nowych inwestorów. Z powodzeniem kończymy drugą kampanię crowdfundingową – czekając na ostatnią transzę, co pozwoli osiągnąć 100 procent założonego celu, czyli 300 000 zł. Zakładamy, że do końca tego roku Spółka osiągnie nie mniej niż 500 000 zł przychodów i od 100 000 do 200 000 zł zysku  – mówi Wojciech Sypko, Prezes Zarządu RED DEV Studio.

Debiut na NewConnect to pierwszy etap budowania marki RED DEV Studio na rynku. Pozyskany kapitał Spółka planuje przeznaczyć na rozbudowę wydanych do tej pory gier oraz pracę nad nowymi, większymi produkcjami, co pozwoli na szybki rozwój i dywersyfikację źródeł przychodów. RED DEV Studio w najbliższym czasie planuje udział w Poznań Game Arena, a w przyszłym roku również w Digital Dragons.

W najbliższych miesiącach Spółka planuje wydać aż cztery produkcje, przeznaczone dla różnych grup docelowych. Pierwsza z nich to XOR - mobilna  gra logiczna, przeznaczona dla miłośników kostki Rubika. Dla fanów rozbudowanych gier platformowych zespół RED DEV Studio przygotował Down to Hell, w której gracz ma możliwość wcielenia się w wojownika walczącego z demonami. Spółka stawia także na rynkowe pewniaki – Gravity Ball to symulacja golfa w 2D z kilkoma rodzajami piłek  i ponad 100 różnymi lokacjami z przeszkodami. Portfolio gier symulacyjnych zasiliło także P.O.T.A.T.O., w której gracz realizuje misje fabularne, jednocześnie zarządzając stacją kosmiczną.Kolejne premiery przewidziane są na rok 2019. Jedną z propozycji będzie gra zręcznościowa o przygodach pechowego kotka o roboczym tytule Jinxed Jinx.

 

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Gorące tematy

Drago wprowadza nowości ...
DRAGO entertainment aktualizuje demo Food ...
JR HOLDING pozyskuje 24 ...
Spółka JR HOLDING ASI poinformowała o ...
SDS Optic S.A. zakończył ...
SDS Optic S.A. zakończyła I Etap badań ...
JR Holding angażuje się ...
Rozwijane od kilku lat przez Kubę ...
MONITI, aplikacja do ...
Najnowsza inwestycja JR Holding to ...
Współprace stymulują ...
Spółka GAMIVO w 2022 roku postawiła m.in. ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.