• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Movie Games - zysk z gier video

Na NewConnect jest bardzo dużo firm z branży gier komputerowych. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Movie Games S.A. Spółka zadebiutowała na parkiecie w grudniu roku 2018 i na razie wykres jej kursu wygląda tak:

Jak widać, notowania w zasadzie pną się w górę. A przynajmniej do niedawna trend był jawnie wzrostowy, dzięki czemu w marcu testowano okolicę 33,50 zł - choć jeszcze w styczniu rozgrywano poziomy niższe niż 20 zł. Z drugiej strony mamy teraz fazę korekty, a w dodatku można podejrzewać, że ogólna tendencja została już poważnie naruszona lub wręcz pokonana. W każdym razie wczorajsze zamknięcie to 28,50 zł.

W roku 2018 Movie Games wprowadziła na rynek kilka nowych tytułów, przy czym zarząd uważa, że najważniejsze z nich to Lust for Darkness, Treasure Hunter Simulator oraz Void Space Racing, "które osiągnęły zwrot poniesionych kosztów na produkcję w ciągu 24h od daty ich premiery".

Zaprezentowano wstęnie również inne tytuły (np. Alaskan Truck Simulator czy Total Alarm), które będą formalnie wydane w tym roku. Ogólnie rzecz biorąc, na ten rok Movie Games planuje przynajmniej 10 premier, jak wynika z raportu rocznego.

W roku ubiegłym przeprowadzono udane kampanie kickstarterowe, a także zawarto umowy licencyjne z firmą Discovery Licensing Inc.

A oto i wyniki finansowe lat 2017 i 2018:

Przychody za rok 2018 to 3,9 mln zł. W relacji rocznej wzrosły o 46,6 proc., czyli znacznie. Mało tego: o ile rok 2017 zakończył się na minusie, a straty były dość poważne (rzędu kilkunastu procent obrotów), o tyle w roku 2018 wypracowano zyski. Tak np. wynik operacyjny wyniósł 652,8 tys. zł (rentowność 16,7 proc.), a wynik netto opiewał na 528,7 tys. zł (marża 13,6 proc.).

Oto i bilans:

Aktywa trwałe pod koniec minionego roku wyceniano na niespełna 570 tys. zł. Majątek obrotowy wart był 6,13 mln zł. W większości (4,41 mln zł) były to półprodukty i produkty w toku, czyli - jak można mniemać - gry video, nad którymi spółka aktualnie pracuje.

Gotówki jest sporo: 214 tys. zł. Sporo, bo suma ta pokrywa z powodzeniem zobowiązania krótkoterminowe. Oczywiście pod koniec roku 2017 wskaźnik ten był jeszcze wyższy (3,27 pkt), ale to wcale nie było takie dobre. W istocie często uważa się, że nawet 20-30-procentowa wypłacalność natychmiastowa jest dobra.

Mankamentem jest więc nie tyle sama redukcja gotówki, ile raczej fakt (którego akurat w naszej tabeli nie widać), że ujemne były kluczowe przepływy, czyli operacyjne netto. Było to 2,5 mln zł pod kreską.

Zadłużenie, podobnie jak w przypadku wielu biznesów z tej branży, jest minimalne: 3 proc. pasywów, przy czym nie ma zobowiązań długoterminowych. Złota reguła bilansowa jest zachowana, to w tym wypadku oczywiste. Ogólny wskaźnik płynności bieżącej jest rzecz jasna bardzo wysoki, to zgoła zawrotna liczba 33,5 pkt. Naturalnie ktoś mógłby pytać o to, czy nie byłoby dla firmy dobrą decyzją zwiększenie finansowania zewnętrznego - ale przynajmniej może się ona czuć obecnie bezpiecznie.

Adam Witczak

Gorące tematy

Novavis S.A. - analiza ...
Kurs akcji Novavis od kilku sesji oscyluje ...
Po sesji na NewConnect ...
W czwartek podrożało na NewConnect 75 ...
Summa Linguae S.A. - ...
Prognozowanie kursu Summa Linguae utrudnia ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 235,46 pkt, ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex spadł dziś o 0,61 proc., ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex wzrósł w poniedziałek o 0,48 ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.