• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Jak zarabia e-Muzyka?

Firma e-Muzyka określa się jako "lider rynku cyfrowej dystrybucji muzyki w Polsce". Jej klienci to "wszyscy znaczący gracze na polskim rynku dystrybucji kontentu mobilnego", w tym "operatorzy, portale, media, firmy FMCG". Klientom tym e-Muzyka oferuje m.in. szeroką bazę dzwonków na telefony, ringbacków (tj. utworów emitowanych w czasie czekania na połączenie) i teledysków.

Z najnowszego raportu e-Muzyki dowiadujemy się, że firma reprezentuje ponad 300 polskich wytwórni niezależnych i współpracuje z czołowymi wytwórniami, w tym takimi jak Warner, Sony czy Universal. Formalnie przedmiotem działalności e-Muzyki jest "dzierżawa własności intelektualnej i podobnych produktów". Spółka jest m.in. twórcą "największych serwisów muzycznych w Polsce" (jak Empik.com czy sklep mp3 sieci T-Mobile). Zarządza też treściami na Youtube.

Głównym akcjonariuszem podmiotu jest Empik S.A. (80,25 proc. głosów i akcji). Drugie miejsce zajmuje Jacek Wolski (5,02 proc.). Free float krążący na NewConnect to 14,73 proc.

Zerknijmy na wyniki finansowe e-Muzyki za lata 2015 - 2018:

Przychody za rok 2018 wyniosły 30,3 mln zł. To oznacza, że w relacji rocznej wzrosły one o blisko 40 proc. Wynik operacyjny powiększył się o ponad 26 proc., rosnąc z 1,84 mln zł do 2,33 mln zł. Na czysto wygenerowano zysk wynoszący 1,85 mln zł.

Rentowności okazały się nieco słabsze niż w roku 2017. Zasadniczo jednak w całym badanym czteroleciu marże utrzymywały się na zbliżonych poziomach, choć formalnie rok 2017 był najlepszy.

Parę słów wypada rzecz także o bilansie:

Pod koniec 2018 roku aktywa trwałe warte były 2,86 mln zł, natomiast obrotowe wyceniano na 11,2 mln zł. Te pierwsze składały się głównie z wartości niematerialnych i prawnych, pozostałe pozycje były marginalne. Te drugie to przede wszystkim należności krótkoterminowe (prawie 6 mln zł).

Płynność bieżąca na poziomie 3,58 pkt jest bardzo przyzwoita, zresztą znacznie wzrosła w relacji rocznej. Złota reguła bilansowa jest zachowana, kapitał własny (znacząco) przewyższa aktywa trwałe. Ogólne zadłużenie jest niskie, to tylko 23 proc. pasywów. Przy dobrej płynności i wysokiej (68-procentowej!) wypłacalności natychmiastowej nie robi żadnego problemu fakt, iż zobowiązania mają charakter prawie wyłącznie krótkoterminowy.

Co do gotówki, to jej pula znacznie wzrosła od grudnia 2017 - z 364 tys. zł do 2,12 mln zł. W szczególności dodatnie były przepływy operacyjne netto (zaś inwestycyjne i finansowe - ujemne).

ROE i ROA, zwroty z kapitału i aktywów, wyniosły 35,6 proc. i 18,5 proc., były znacznie lepsze niż w roku 2017 (choć i wtedy nie były złe).

Tak wygląda wykres kursu akcji e-Muzyki na NewConnect:

W zasadzie jest to konsolidacja, acz można się pokusić o wytyczenie mniej lub bardziej wiarygodnych linii wzrostowych - jedną z możliwych zaznaczyliśmy. Zakres wahań od dość dawna to ok. 2,00 - 2,60 zł, pomijając okazjonalne wychylenia w jedną lub drugą stronę.

Jaki był rok 2018 od strony operacyjnej? Firma, jak czytamy, rozpoczęła projekt modyfikacji kontentu fulltrack w systemach w zakresie znaczników czasowych, wzięła się także za budowę zaawansowanych narzędzi raportowych. Wystartował projekt integracji dostaw z dystrybutorem Shazam i zrealizowała modyfikację zarządzania powiązaniami produktów w usłudze Duo. Taka terminologia jest dość fachowa i hermetyczna, ale w każdym razie pokazuje nam to, że e-Muzyka działa i się rozwija. Nie wymieniliśmy zresztą wszystkich podpunktów (była też np. modyfikacja interfejsu z serwisem Youtube). Na koniec można dodać, jako ciekawostkę, że e-Muzyka zatrudnia 18 osób, w tym 8 na etatach.

Adam Witczak

Gorące tematy

O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 237,82 pkt, ...
Novavis S.A. - analiza ...
Kurs akcji Novavis od kilku sesji oscyluje ...
Po sesji na NewConnect ...
W czwartek podrożało na NewConnect 75 ...
Summa Linguae S.A. - ...
Prognozowanie kursu Summa Linguae utrudnia ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 235,46 pkt, ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex spadł dziś o 0,61 proc., ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.